4.0

#23
5.0

Drama a obraty na Folimance!

Sovy na domácí půdě proti mistrovi vládly v lichých čtvrtinách. Jenže ty sudé v součtu prohrály 28-60 a celý zápas pak 80-90. Favoritovi, který v nohách musel cítit středeční Ligu mistrů, a ještě mu chyběl úderný střelec Jaromír Bohačík, nevyšla v první čtvrtině sekvence od stavu 12-11 a po třech ztrátách (celkem v tomto dějství 6) se musel už v 9. minutě hrabat z jámy 22-11.

Jenže pak poprvé Nymburk nahodil turbo a 6 trojkami v řadě na přelomu prvních dvou čtvrtin založil na obrat 27-44 po 17 minutách. A po 9 ztrátách USK ve druhé čtvrtce se za stavu 34-51 (2. čtvrtina 10-34, trojky v poločase 11/3 - 25/9) zdálo být hotovo.

Ovšem další lichá čtvrtina opět patřila domácím. Přesněji její druhá pětiminutovka, v níž se ze 42-59 USK dostal za slabší sekvence nymburského rozehávače Rogiče až skoro na remízu, a ve 34. minutě to po trojkách Ondřeje Sehnala a Mareše bylo dokonce 72-68. Folimanka notně ožila, jenže domácí pak nevyužili několik útoků k vyostření situace, k technické chybě pro kouče Repešu se přidal nesportovní faul Stevanoviče a nymburští Hruban s Hankinsem otočili na 74-77. Stevanovič ještě trojkou dvě minuty do konce snižoval na bod, ale trojky ex-Sov Hrubana se Šafarčíkem už udělaly nad zápasem kříž.

Oba střelci v zápase vysázeli shodně 16 bodů, Almeida přidal 12 se 7 doskoky a 9 získanými fauly. Za domácí řádili Mareš (15), Štěrba (14+7 doskoků), Appleby (13), Stevanovič (12+9 doskoků) a Marič (10). Nymburk měl lepší trojky (10-13), efektivní dvojky (26/18) a také silnější lavičku (31-49).

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Chci dát kredit Dinovi a jeho týmu, protože dnes hráli opravdu skvěle! Možná to zní úsměvně, ale my potřebujeme víc zápasů, jako byl ten dnešní. Posouvají nás směrem dopředu a zlepšují nás. To je vše. Jsem šťastný, že jsme zvládli koncovku.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): „I když to bylo vyrovnané utkání, Nymburk si výhru zasloužil. Stále je tam několik detailů, na které se musíme soustředit. Zvlášť ve druhé čtvrtině, kdy jsme nebyli schopni najít recept na obranu soupeře, která vše přebírala. Proto jsme v druhém poločase skoro nehráli s vysokými hráči a hráli jsme v malé sestavě. Bylo jasné, že hosté budou unaveni po středeční Lize mistrů, my měli naopak pět dní bez utkání.“

11 29 40 5 12 6 21 24 21 99 90

Mistr pokračuje ve svém tempu z posledních týdnů se zápasem co dva a půl dne a čeká jej tak už 12. utkání v rozmezí 31 dní. Na pražské Folimance se bude snažit získat už svou 69. ligovou výhru v řadě a jako obvykle v zápasech NBL by jen fatální polevení celého týmu a zároveň epický výkon Sov mohl způsobit překvapení. Pro domácí budou největší překážkou celoplošná nymburská obrana (brání na 71 bodů), průměr 13 útočných doskoků a také 10 trojek.

USK v posledních dvou utkáních vydoloval výhry v prodloužení s Kolínem a v Děčíně a díky tomu se nejen vrátil na vítězný orbit, ale také aktuálně sdílí pátou bilanci ligy. Jeho největším úkolem bude donutit favorita hrát co nejvíc do plných a minimalizovat chyby všeho druhu.