3.0

#4
4.0

Brno už podesáté v řadě

Nadále bezvítězné Brno ještě prohloubilo svůj bídný start do sezony, a to už desátou porážkou v řadě (63-72), o kterou se v roli hosta postaralo Olomoucko. Klíčový úsek utkání nastal po devíti odehraných minutách. Hanáci za stavu 12-12 rozjeli i díky pěti ztrátám domácích čtyřminutovou šňůru na 12-30 a už se neohlíželi zpět. Ve třetí čtvrtině vedli dokonce o dvacet a kosmetické snížení mmcité1 na devět přišlo pět minut před koncem už příliš pozdě.

Za domácí, kteří v první půli stihli jen 23 bodů a po 40 minutách měli jen 35procentní střelbu, se dvojciferně zviditelnili jen Smithson (15) a Heřman (14+15 doskoků a 7F+). Olomoucko, jež bylo opět bez Douglase, tlačili Morgan (20+7 doskoků), Palyza (18+7 doskoků, 6F+), Kouřil (14) a Josipovič (11+12 doskoků a 6F+). Jejich celek byl lepší zpod koše (20-26) a z brejků (8-14).

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): „Splnili jsme svůj cíl. Chtěli jsme vyhrát, povedlo se. Skore bylo celou dobu na naší straně, vedli jsme, ale Brno vůbec není naivním soupeřem. Je dobrým týmem a my jsme věděli, že to nebude jednoduché. A taky to nebylo jednoduché, museli jsme se na vítězství nadřít. Poslední čtvrtinu jsme špatně bránili, ale celkově mám z naší obrany dobrý pocit, protože přinesla ovoce a díky ní jsme vyhráli. Ve druhém poločase nás nejvíc zlobil Američan Smithson, který v první polovině nedal ani bod, ale potom dal patnáct. Konec jsme si pak ale pohlídali a přivedli zápas s naším šťastným koncem k vítězství.“

Lubomír Růžička (trenér mmcité1 Brno): „Hodnocení má několik částí. V první řadě jsme v prvním poločase „zapařili“ spoustu dobrých pozic ať už z vymezeného území, z protiútoku nebo několik otevřených střel. Produkce 12/2 zpoza trojkové čáry a 21/6 za dva jsou čísla prvního poločasu, a proto jsme měli (jen) 23 bodů. Udržet Olomoucko na 37 bodech v poločase a na 72 celkem je dobrý počin. V prvním poločase nám bohužel nehrál tolik Bryan Smithson, protože si v pátek udělal těžký výron a klobouk dolů před ním, že do zápasu šel. Tímto chci poděkoval i Kubovi Kalusovi, který s ním pracoval i přes noc a dostal ho do utkání. Za druhý poločas dávám svým klukům velký kredit. Za to, že za stavu minus 20 bojovali, žili zápasem a snažili se s výsledkem něco udělat. Nezbývá nám nic jiného, než se zase zkoncentrovat. Čeká nás pohárové utkání proti Levicím, přijde nový hráč, kterého se budeme co nejrychleji snažit zapracovat, a který by nám měl pomoct v útočné potenci. Na klucích vidím, že do toho dávají každý trénink a každý zápas všechno, ale holt občas platíme daň za nezkušenost, občas jsme zbrklí, občas něco špatně přečteme. A naši soupeři mají větší kvalitu.“

Lukáš Palyza (křídlo BK Olomoucko): „Ať už byly důvody jakékoli, že jsme plnili, co jsme měli, nebo že Brnu nespadlo, co si vytvořilo, tak myslím, že jsme třicet minut kontrolovali utkání, jak jsme potřebovali. Poslední čtvrtinou jsme si pak úplně zkazili dojem ze zápasu. V útoku jsme dali jen osm bodů a místy jsme měli tendenci chodit. Nemyslím, že by si někteří naši hráči mysleli, že už je hotovo, ale je to pro nás takový zdvižený prst. Za žádného stavu nesmíme polevovat a musíme hrát celých čtyřicet minut, protože dnes je v lize spousta šikovných kluků a nemusí se nám to vyplatit. Viděli jsme to, když Brno dalo dvě nebo tři trojky a stáhlo na nějakých osm bodů a mohl z toho být ještě zajímavý zápas. Naštěstí jsme si to ale v závěru pohlídali, jak jsme potřebovali.“

Petr Heřman (power forward mmcité1 Brno): „V prvním poločase jsme nedali nějaké otevřené střely a pak se to s námi vezlo. Nesklopili jsme ale hlavy a bojovali až do konce. Je vidět, že máme super partu, máme v týmu bojovníky a věřím, že v nadcházejícím zápase už zlomíme tu šňůru porážek.“

10 29 39 1 17 11 12 20 22 84 72

Absence Olomoucka: zřejmě dále power forward Douglas, o jehož stavu nejsou bližší informace

Marné brněnské nahánění prvního úspěchu sezony už se natáhlo na devět utkání, což musí být velmi náročné na psychiku mladého celku. Před ním navíc stojí silné Olomoucko, byť tomu bude nejspíš dál chybět power forward Douglas. Hanáci ovšem i bez něj naposledy rozstříleli Novou huť a posilněni tímto výsledkem budou chtít stejně navázat i v sousedním Brně.

Lubomír Růžička (trenér mmcité1 Brno): „Olomoucko na své palubovce v posledním kole rozstřílelo Ostravu. I přes absenci Douglase má pořád ve svém středu zkušené hráče v čele s dvojicí Kouřil – Palyza. Bude na nás se co nejlépe připravit a předvést lepší výkon, než ve druhém poločase proti Opavě.“

Bryan Smithson (rozehrávač mmcité1 Brno): „Utkání je pro nás novou příležitostí odvést na hřišti dobrou práci a konečně vyhrát před našimi fanoušky. Musíme se plně koncentrovat celých čtyřicet minut a hrát bez mentálních výpadků. Pokud tohle všechno zvládneme, můžeme uspět.“