U19 Chance
29

U19 Chance

Trutnov znovu doma vítězně

Basketbalistky Trutnova zvítězily v domácím duelu nad strakonickým U19 Chance 84:59 a získali druhou výhru v sezoně. Domácí hráčky od začátku zápasu mírně vedly, náskok držely v průběhu celé první půle. Zlom přinesla třetí čtvrtina, kterou hráčky povzbuzované domácím publikem ovládly 25:12, navýšily náskok nad dvacet bodů a v závěru už mohly v poklidu kontrolovat vedení i výhru. K té nejvíce přispěla s 16 body Tereza Šípová, na čtrnácti bodech se shodly Kateřina Kozumplíková a Brittany Carter. Strakonický tým táhla s 21 body Alena Jeništová.

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Gratuluji Trutnovu k druhé výhře. Jeli jsme sem s nadějí na výhru a poločas jsme dokázaly držet krok a celé utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 25:12. Změnili jsme obranu a Kateřina Kozumplíková nám vsítila dvě trojky, pak tam přišla ještě šňůra šesti bodů, a to byl klíčový moment zápasu. Měli jsme naději uhrát dobrý výsledek a chtěli jsme Trutnov potrápit. Dařilo se nám to dvacet minut a pak nám nevyšla třetí čtvrtina. Byly tam jednoduché ztráty, a proto jsme prohráli o 25 bodů a jedeme smutní domu. Věřím, že se dobře připravíme na další zápas v neděli se Slovankou. Až přijede Trutnov do Strakonic na odvetu, tak věřím, že v domácím prostředí jim porážku oplatíme.“

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Rozdíl skóre je o něco vyšší, ale nebyl to jednoduchý zápas. Soupeř má dostatečně zkušené hráčky a nepodařilo se nám duel do poločasu zlomit. Opět se nám potvrdilo, že když na soupeře přitlačíme v druhé půli, tak mají soupeři vzhledem k naší rotaci problémy se s námi držet. Druhá výhra ze tří zápasů je povzbuzující, chybí nám zápas se Žabinami, který dohrajeme příští středu. Už se musíme začít soustředit na sobotní zápas proti Nymburku. Myslím si, že každý soupeř kromě USK je hratelný a chceme se každý zápas pokusit vyhrát nebo soupeře alespoň potrápit. Slovanka s námi držela déle krok než Strakonice, takže domácí zápasy byly rozdílné.

11 22 33 1 6 8 29 20 22 41 59

Ani Tereza Šípová se v ZVVZ USK Praha neprosadila tak, jak by si představovala, a tak v basketbalové dráze pokračuje jinde. V minulém ročníku s ní udělali dobrou zkušenost ve strakonickém U19 Chance, teď působí v Lokomotivě Trutnov. Jihočeský celek si mezitím našel v pražských týmech její nástupkyně. Premiérovou ligovou šanci dostává Tereza Halátková, na sezonu v BA Karlovy Vary tu naváže Anna Rosecká (ale až po návratu z mládežnické olympiády v Buenos Aires) a kariéru tu oživuje Karolína Fadrhonsová.

Utkání Lokomotiva Trutnov - U19 Chance se hraje ve středu 17. října od 18:30 v Trutnově v hale v ulici Komenského.