15
30

Užitečnost

Trutnov zdolal Technic

Basketbalistky Trutnova přehrály v dalším utkání play out Technic Brno 72:65 a jsou jasným vítězem play out. Zápas hraný bez větších zábran na obou stranách musel diváky bavit. Po úvodním vedení domácích převzal kontrolu Trutnov a ještě před koncem první čtvrtiny získal sedmibodový náskok. To si ale domácí hráčky nenechaly líbit a velmi dobrou druhou desetiminutovkou převzaly vedení, které dovedly až do poločasu. V úvodu druhé půle to bylo až o pět bodů pro domácí, než se probraly Východočešky a na přelomu třetího a čtvrtého období vedly až o 14 bodů. Drama ale pokračovalo a Technic velkou bodovou sérií srovnal čtyři minuty před koncem na 60:60. V tu chvíli ale projevily větší zkušenost hostující hráčky, které trefily dvě rychlé trojky a závěr si pohlídaly.

Střeleckou hvězdou zápasu byla domácí Tereza Zítková, která ani na sekundu nechysběla na hřišti a dostala se na 24 bodů. Nejvíce jí pomáhaly spoluhráčky Kamila Selucká s 12 body a Hana Gašicová s 11 body. Trutnov vedla s 20 body Kateřina Kozumplíková, Anna Rylichová se dostala na 16 bodů a Dominika Vašáková na 14 bodů.

Petr Kapitulčin (trenér Trutnov):„Jsem samozřejmě rád, že jsme se se sezonou rozloučili vítězně. Z posledních sedmi zápasů jsme šest vyhráli, což je velká náplast na všechny problémy letošní sezony. V dnešním zápase se nehrál špatný basketbal díky oběma týmům, ovšem ten náš byl i přes dva výpadky většinou o trochu lepší a konečné vítězství o sedm bodů odpovídá průběhu zápasu.

Lucie Zítková (trenérka Technic Brno): „Dnešní zápas byl pro diváky určitě zajímavý. Obě družstva bojovala o každý míč, padaly krásné koše a o výsledku se rozhodovalo až pět minut před koncem. Holky podaly velmi pěkný výkon a za celou sezonu si zaslouží pochvalu.

13 39 52 5 20 7 30 16 16 88 72

Basketbalistky Trutnova sice nepostoupily do play off, závěr sezony jim ale i tak vyšel a mohou s ním být spokojené. Vyhrály poslední duel základní části a poté čtyři z pěti utkání nadstavby, takže mají šanci projít play out s jedinou ztrátou. Proti nim stojí také ve svém posledním utkání už jasně poslední Technic Brno, který se bude pokoušet o překvapení.