26.0

#24
27.0

Co se děje s Beksou?

Během 48 hodin nejdřív 50bodový výbuch v Nymburce s inkasovanými 118 body. A nyní další schytaná stovka, dokonce v Ostravě, která se ještě nedávno topila ve šňůře osmi porážek, jež shodou okolností započala 57bodovým výpraskem v Pardubicích. Dvě stovky v obraně v řadě jsou o to podivnější, že Východočeši ještě v polovině základní části stíhali vedoucí Nymburk s druhou nejlepší obranou ligy (76). Od té doby se ale sesunuli už na 80 bodů.

Pro Beksu ovšem v Tatranu, kde domácím chyběl opěrný pilíř Petr Bohačík, bylo ještě hůř, neboť duel ztratila (100-92) po téměř celozápasovém vedení. A to nikoli malém. Nejdřív ve druhé čtvrtině využila hluchých úseků NH ke dvěma únikům na 10 až 12 bodů, když do půle trefila 6 trojek z 12 pokusů, přidala i 18 bodů z brejků a stoprocentní šestky (13/13, domácí 12/12).

Když však hosté 14 minut do konce získali díky ztrátám soupeře náskok 53-68, počali psát dějiny svého zániku. Za zbylý čas inkasovali nevídaných 47 bodů a čtvrtou čtvrtku „profičeli“ 35-20! Minuté trojky střídaly minuté šestky a ty zase ztráty, po útočných doskocích následovaly jen další (většinou Jacksonovy) jumpy a NH si mezitím vzali do batohu Boggs s Bažantem, kteří už 6 minut do konce obraceli na 78-76 a únik Nové huti na 92-85 dvě minuty do konce už měl fatální sílu.

Lídry podruhé v řadě vítězných Ostravanů (už jen o výhru za Brnem a USK, se 2 zápasy k dobru) byli Boggs (26, trojky 7/5), Bažant (20), Zaharijevic (19+9 doskoků) a Stojačič (11+5 asistencí), za hosty se prosadili Jackson (21), Williams (16), Švrdlík (13+9 doskoků), Půlpán a McGaughey (po 10). Na miskách vah nakonec rozhodovaly šestky (dané 22-16) a body zpod koše (50-44), Beksu nespasila ani lepší produkce z brejků (19-34).

14 25 39 1 16 8 12 19 22 99 92

NH sice po 8 porážkách ukončila doma s USK sérii temna, ale i při dvou zápasech k dobru její vyhlídky na skupinu TOP 8 nejsou dobré, neboť ji čekají složití soupeři a na předstižení nyní osmého Brna jí při horších vzájemných zápasech chybějí prakticky tři výhry, což se aktuálně nejeví jako splnitelný cíl.

Pardubice jedou na vlně střídavě oblačno, navíc se sbírají ze čtvrtečního 50bodového obrdirektu od Nymburka, proto jejich sobotní forma není zcela čitelná. Ač jejich tým je favoritem utkání a nebude chtít ztrácet kontakt s druhým místem, musí do zápasu dát mnohem víc než na palubovce mistra. V posledních pěti kolech se ovšem už čtyřikrát nevyšplhal ani na dříve obvyklých 40 doskoků, kde je znát absence atletického křídelníka Benjamina, jehož čísla tým nyní musí složitě nahrazovat.

Levell Sanders (kouč BK JIP Pardubice): „Bezprostředně po zápase v Nymburku jsme s hráči mluvili, všichni jsme se cítili trapně. Teď to musíme proměnit ve správnou agresivitu a ukázat charakter. V první řadě musíme být mnohem lepší v defenzivní činnosti, protože v Nymburce jsme byli příliš měkcí. Je potřeba, aby Ostrava měla všechno co nejtěžší, aby nic nedostala jen tak! Opravdu nezáleží na tom, proti komu hrajeme, my zkrátka musíme bránit na vyšší úrovni. Ostrava vyhrála svůj poslední zápas, takže rozhodně budeme potřebovat mnohem kvalitnější defenzivní výkon. Rychlá přechodová fáze a agresivní obrana, to je to, co potřebujeme.“