17.0

#17
13.0

Sluneta padla počtvrté v řadě

V souboji dvou týmů, které prohrály své poslední tři zápasy, přehrála Ostrava na domácí palubovce Ústí 92:85 i díky 23 bodům a 11 asistencím Milana Stanojeviče.

Duel byl hned od začátku jako na houpačce, když většinu první čtvrtiny byl ve vedení domácí tým, který vedl až o sedm bodů, kvůli závěrečné sérii Slunety ale po deseti minutách vedli nejtěsnějším rozdílem hosté. Severočeši si pak dobrou formu přenesli i do druhé desetiminutovky, ve které utekli do osmibodového náskoku a vedli až do poloviny třetího období. Pak se v krátkém sledu několikrát měnily celky ve vedení a rozhodovat se tak muselo až v závěrečné čtvrtině.

V té skvěle střílející Stanojevič srovnal šest minut před koncem na 70:70, pak mělo chvíli navrch znovu Ústí, o tři minuty později domácí Smith srovnával trojkou na 80:80. Jeho trojka nastartovala sérii Ostravy 11:0, která zápas definitivně zlomila. Wallace ještě trojkou duel zdramatizoval, ale Nová Huť si výhru pohlídala.

Slunetě nepomohlo ani pouze pět ztrát, protože se trápila zpoza trojkového oblouku a měla méně asistencí. V dresu Ostravy, která nastoupila jen se sedmi hráči se ke Stanojevičovi se přidal střelecky ještě Justus Alleyn s 21 body, Petr Bohačík zaznamenal 11 bodů a 13 doskoků. Poražené vedl s 22 body Pavel Houška, sedmnáct bodů přidal Ladislav Pecka.

7 25 32 13 5 5 21 23 84 85

Zejména SLUNETA zůstává s jednou výhrou poněkud za očekáváním, na druhou stranu jí vůbec nenahrál program, když během pěti zápasů nastoupila už proti všem úřadujícím medailistům, proti mistrovi i vicemistrovi navíc venku. Poznamenaly ji i úvodní hráčské výměny, které stále pokračují. Teď tým navíc nastoupí už počtvté na palubovce soupeře. Pandy se zatím opírají o druhé nejlepší trojky NBL (39 procent), v ostatních segmentech hry včetně obrany (88) se však nacházejí v průměru. Po vítězném výjezdu do Vídně to bude druhá dlouhá cesta týmu v tomto týdnu.

Doma tradičně silnější NH bude chtít těžit ze soupeřova náročného cestování přes celou republiku, ovšem potřebovat bude zvednout svůj útok, který je zatím při bezmála 16 ztrátách na pouhých 74 bodech.

Luka Zaharijevič (centr NH Ostrava): „Na tréninku pracujeme tvrdě a snažíme se zlepšit i týmovou chemii a soudržnost. Věříme v proces a to, že se každý den zlepšujeme. Chceme, aby naše hra byla efektivní a v sobotu chceme vyhrát.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Důležité utkání v Ostravě, která má hodně podobně poskládaný tým z českých hráčů doplněný o cizince. My se chceme soustředit na naši obranu, která nám zatím nefunguje na 100 procent, ale zlepšuje se a věřím, že v Ostravě předvedeme dobrý výkon a přivezeme výhru.“

David Šteffel (pivot SLUNETA Ústí): „Čeká nás třetí venkovní utkání, soupeř má hodně podobný tým jako my, takže se dá očekávat vyrovnaná bitva. Nesmíme nechat domácí rozstřílet, v jejich specifické hale je pak hodně těžké dohánět velkou ztrátu.“

Atrakce utkání: partner zápasu společnost Adip věnuje fanouškům různé dárky.