10.0
#13
11.0

Nymburk měl raketový start

Mistr už vyztužen o rozehrávače Lawrence a oproti předpokladům i o power forwarda Davise v Ostravě zvednul kotvy od úvodního rozskoku a za čtyři minuty se na vlně čtyř ztrát domácích vynesl do trháku 0-10. Po prostřídání hostů ještě NH prvotní krvácení zastavila snížením na 11-12, ale to už americké duo Kendall Smith – Davis soustružilo nový nápor favorita, zazátkovaný v úvodu druhé čtvrtky Bendou. Stav 17-28 už byl příliš i na zahraniční legii domácích, 3:20 do poločasu Nymburk vedl 26-42 a od té doby zápas jen kontroloval. Z poločasových 48 bodů vysázel hned 20 z brejků.

Na vítězství 73-94 mělo dvojciferný bodový podíl hned 6 mužů: Benda (15), Kendall Smith (13+8 asistencí, 7 doskoků), Hruban, Jaromír Bohačík (po 13), Martin Peterka (10+11 doskoků) a Kříž (10+7 doskoků). Za domácí kontrovali Petr Bohačík (15+10 doskoků, 7F+), Stanojevič (15), Boggs, Alleyn (po 12) a Nick Smith (10). Mistr dominoval body zpod koše (22-56) i z brejků (24-39), stejně jako o třídu lepšími doskoky (35-53).

15 38 53 2 27 6 9 17 21 122 94

Absence Nymburka: power forward Davis (jeho zranění je stále bolestivé), shooting guard Wright (šance na zapojení je zhruba padeátiprocentní).

Už s rozehrávačem Lawrencem, ale stále bez power forwarda Davise a možná i bez nové křídelní posily Wrighta se mistr představí v Ostravě, kam vyráží tři dny po návratu z Ligy mistrů v Dijonu. To je však většině týmu známá situace, s níž už Nymburk dávno nemá problémy, a byť musel ve Francii odehrát zápas na úzkou sestavu, s Lawrencem dostane opět novou energii. I když domácí ve svém prvním utkání v Tatranu dokázali horko těžko přetlačit v koncovce Kolín, venkovní výsledky zatím nadšení nebudí, a celkově má tým ani ne 74bodovou ofenzivu, již navíc trápí i průměr 17 ztrát. A s touhle produkcí Novou huť čekají proti ničivě skórujícímu mistrovi nemalé obtíže.

Jaromír Bohačík (forward ČEZ Basketball Nymburk): „Dosavadní bilance NH potvrzuje, že Ostrava doma na Tatranu je jiná než Ostrava venku. Na mě čeká v dresu soupeře brácha, přijdou se podívat rodiče a známí a Tatran je halou, kde jsem kdysi začínal. Navíc novým asistentem NH je Peter Bálint, což je o důvod víc, proč se těším do Ostravy. Trenér Bálint mě totiž přivedl do mužského basketbalu. Únava se o nás po návratu z Dijonu pokoušet nebude. Nafasovali jsme super regenerační kalhoty, tak uvidíme, jak budou fungovat… Pokud jde o zápas, my dáváme dost bodů, ale diskutovanou částí hry je obrana. Ve Francii jsme si sami dokázali, že bránit umíme. Skore bylo docela nízké. Není důvod, abychom dostali tolik bodů jako v Kolíně. Nesmíme ale domácí nenechat dostat do hry. Když se jim daří v útoku, jsou schopni i výborně bránit. Důležitý bude už začátek utkání.“

Aleksander Sekulič (asistent ČEZ Basketball Nymburk): „Ostrava má dobrý mix domácích a zahraničních hráčů, kteří hrají dobře organizovaně a v útoku s pestrým zakončováním. Pro nás bude nejdůležitější, abychom hráli ve svém tempu a zároveň bychom chtěli vrátit do zápasového rytmu Gena Lawrence, který už své drobné zranění překonal.“