6.0

#8
5.0

Slezák za 34! A znovu 4 na startu!

Čert ví proč a čert ví jak to Pavel Slezák dokázal. V každém případě během pěti dní se mu povedl husarský kousek. Nejdřív ve středu nasypal za pár minut první čtvrtiny 4 trojky Hradci Králové v poháru. A pak, jako by mu to nestačilo, zopakoval přesně totéž v první desítce nedělní dohrávky 25. kola NBL v Ústí! Už za poločas nasbíral 5 trojek a 19 bodů, zápas končil na trojkách 11/7 a celkem 34 bodech, což je druhý nejlepší výkon sezony celé ligy. Kousek hodný mistra svého řemesla a úřadujícího All-Star šampiona v "obloukové" střelbě.

Ani prvotní Slezákova exploze, jež byla součástí šestitrojkové orlí baterie úvodní čtvrtiny, však neutrhla hosty na dostatečný rozdíl. Důvodem byla produkce pod hrozbou konce v týmu hrajícího Abercrombieho , který vysázel 9 z úvodních 11 bodů domácích, a spolu s Peckou (7 v první čtvrtině) hned v úvodu udržel Slunetu ve hře. Nakonec 25bodový Abercrombie se činil celý poločas (15), načež ve třetí čtvrtině převzal štafetu 26bodový křídelník Barham, což Orlům nikdy nedovolilo vzdálit se příliš nad 10 bodů.

To ovšem hosté ani nepotřebovali. Měli totiž v rukávu po celý zápas jedno trumfové eso. Ač poměr tref z pole byl 33-32 pro Pandy, na body to bylo 77-69 pro hosty, kteří na spoustu domácích dvojek často odpovídali hodnotnějšími zásahy. Právě poměr trojek 13 ku 3 pro Orly duel rozhodl a také po celý zápas nedovolil jít Pandám (bez rozehrávače Čarneckého) přes soupeře. A to ani v závěrečné čtvrtině s poměrem ztrát 6-9.

V zápase bohatém na ztráty (20-20) Orli získali už třetí výhru sezony nad Slunetou (85-96) a také sedmnáctý z posledních 18 duelů v soutěži. Vedle produkce Slezáka 19 bodů s 9 doskoky přihodil Roseboro, 13 bodů Palyza a 10 s 6 asistencemi a 5 zisky Marko.

Zajímavostí utkání bylo, že ani jeden tým neudržel ani v jedné čtvrtině protivníka pod 20 bodů.

Vzájemné zápasy v sezoně: 0-2

Jediný nedělní duel staví těžkou výzvu před domácí Pandy, jež možná budou bez rozehrávače Čarneckého (kotník, nemohl mnoho trénovat), anebo jen s jeho limitovanou využitelností. Zřejmě velký úkol na rozehře tak bude stát před Emersonem a Barhamem, zejména při kvalitě a tlaku orlí defenzivy. V laufu se nadále nacházející Ariete může vyhrát už 17. zápas z posledních 18 a takovou šanci si nebude chtít nechat ujít, zejména když stále loví vedoucí Děčín. Sluneta se zase bije o play-off, do nějž by rozhodně nechtěla jít až z osmého místa.

Michal Müller (mluvčí Ariete Prostějov): "Chceme využít současné formy a prodloužit tak sérii 8 vítězství. Nebude to jednoduché, obr Abercrombie se pomalu rozjíždí, pohlídat si musíme aktivního Pecku na doskoku a ústecké Američany, kteří jsou nevyzpytatelní. Víme o kvalitách Čarneckého i střeleckém potenciálu Standy Votroubka, který v Prostějově působil. Pandy mají také slušnou podporu domácí fanoušků. O tom, že to v Ústí není jednoduché, se v novoročním utkání přesvědčila Opava, která prohrála o tři body."

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "Přijíždí další top tým a my opět chceme odehrát dobré utkání, bohužel nás stále trápí kotník Michala Čarneckého, ale Austin Emerson i Drew Barham už prokázali, že dokážou rozehrávat. Prostějov hraje rychlý a týmový basketbal, takže se musíme soustředit hlavně na obranu."

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders a ústeckých trumpetistů, poločasová soutěž o ceny od partnera utkání, poločasové vystoupení zástupců Modelářského klubu z Ústí.