12.0
#17
12.0

Barkerova hvězdná hodina

Fantastický Riley Barker vystřihl své nejúžasnější vystoupení sezony, když 30 body skoro zdvojnásobil své dosavadní střelecké maximum, a po dlouhé době byl hlavní hvězdou Turů. Navíc přidal i 12 doskoků a jeho double-double byl jedním z hned tří tuřích, protože křídelník Špaček se vzepjal k nebývalému zápisu s 19 body a 12 doskoky a power forward Doaks přihodil 16 bodů s 11 doskoky! A tomu už Brno nemohlo odolávat.

Přesto jeho porážka přišla až ve druhé půli (40-18), v níž se jen těžko prosazovalo k jakýmkoli bodům, a ještě přesněji – rozhodovalo se až v posledních pěti minutách, kde byl králem kdo jiný než MVP utkání Riley Barker, který s podporou Doakse odtáhl domácí ze 67-66 na konečných 81-69.

Rozsáhle oslabené Mmcité už mělo poprvé v sezoně ve hře rozehrávače Šotnara, který proti svému bývalému týmu trefil tři trojky a odehrál celkem 28 minut. A jeho tým dlouho držel naději na velký lup. Egwuonwu jej vytáhl 11 body do trháku 11-21 už v osmé minutě. Pro změnu 11 bodů Jonese během 4minutové sekvence ve druhé čtvrtině vysunulo hosty dokonce na 27-42 a ještě poločasové skore 41-51 bylo velmi překvapivé.

Jenže prvních 6 minut třetí čtvrtiny s 6 ztrátami Brňanů vše smazalo a domácí po brejcích tažených především 9 body Barkera otočilo na 54-51.

Svitavy, jež se nyní dělí o šesté místo s USK a Kolínem, těžily z 16 útočných doskoků, 18 brejkových bodů a produkce zpod koše (56 ku 16). Právě dvojky rozhodovaly, když domácí jich trefili 30 proti 13 soupeře. Navíc si vynutili 30 faulů, aby pak minuli 16 z 31 šestek!

Brno drželo ve hře 11 trojek a ze střelců pak Egwuonwu (18+10 doskoků), Prášil (15) a Jones (11+6 asistencí).

Vzájemný zápas této sezony: 0-1

Brňanům se před dalším důležitým střetem ještě vyostřila zdravotní kalamita – do hry nezasáhnou křídelník Šmíd (lýtko), power forward Norwa (kotník), rozehrávači Kozina (koleno, dlouhodobé) a Líčeník (nemoc, dlouhodobé), navíc nejistý je start forwarda Křemena (nemocný) a stále i  rozehrávače Šotnara (kotník).

I bez dalších údajů je tak jasné, že Svitavy mají doma soupeře doslova naservírovaného na podnose, což ale může být i zrádné, jako už se v této sezoně mnohokrát ukázalo. Tuři proto musí nastoupit s výkonem od podlahy a odfouknout si až po poslední 2400. vteřině utkání. Mmcité nezbyde, než maximálně odstavit od doskoku a bodů Doakse, co nejlíp vypomáhat na rozehrávače Jonese a věřit v další hvězdnou hodinu například centra Prachaře, který exceloval zpoza oblouku v prvním vzájemném střetu.

Stanislav Petr (kouč Bohemilk Tuři Svitavy): "Brno je jedním ze soupeřů, které musíme na domácí palubovce porazit. Náš soupeř velice kvalitně posílil. Na rozehrávku angažoval rozehrávače Jonese, nebo také hráče na perimetr Křemena, ale my máme tým na to Brno porazit. Pro výhru uděláme maximum."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Poslední utkání před Vánocemi bereme jako velkou výzvu. Cestujeme do Svitav, které doma hrají výborně a vytvořily si ze své haly nedobytnou tvrz, protože zde porazily dokonce i Pardubice. Rádi bychom tam ale uspěli, protože se nám zatím venku nedaří a ještě jsme u soupeřů nevyhráli. Rozhodně se chceme porvat o vítězství a Svitavy porazit."