Zisky

#10
2.0

Hanáci přesvědčivě za 2. výhrou

Třetí čtvrtinou (27-15) domácí Olomoucko jednoznačně ovládlo druhý duel čtvrtfinále s Pardubicemi (102-91) a v sérii vede 2-0, když tým 23 body vedl guard Dunans, v prvním utkání hrající pouhých pět minut.

Vyrovnaný první poločas neměl vyjma chvilkového úniku Beksy na 16-25 výraznější zápletky, když domácí při třech faulech podkošových Norwy a Petra Bohačíka drželi především 13bodoví Pelko s Douglasem, a u vedení 48-46 přitom nebyl ani jediným bodem za 13 minut ostrostřelec Palyza.

V prvních čtyřech minutách třetí čtvrtiny pak domácí podřadili a především 8 body Dunanse se vyšvihli do trháku 61-48, což byla klíčová sekvence celého utkání. Ve čtvrtém dějství domácí navýšili vedení až na 24 bodů a bezpečně zápas dokormidlovali k vítězství.

K němu tým tlačili především Dunans (23), Pelko (21+10 asistencí, trojky 7/5), Douglas (19+11 doskoků) a Petr Bohačík (16+7 doskoků). Za hosty (bez Jacksona) korigovali Švrdlík (17), Půlpán (16+7 asistencí), Singletary (13) a Pavlovič (12). Domácí byli lepší z trojek (12-8) a v bodech zpod koše (46-38).

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Bylo to opět hodně těžké. Soupeř má ve svém středu hodně kvalitních hráčů, jeden mu navíc ještě chyběl. První poločas nebyl z naší strany úplně povedený, některým hráčům základní sestavy se nedařilo podle jejich představ. Ale po přestávce se nám povedlo získat dvouciferný náskok, což bylo rozhodující. Teď bude tlak na soupeři a přesně toho jsme chtěli v domácích zápasech dosáhnout.“

Levell Sanders (kouč BK JIP Pardubice): „První poločas byl z naší střeny v pořádku, v tom druhém jsme však polevili a Olomoucko nás potrestalo. Domácí byli tentokrát lepší, využili chyb, které jsme udělali. Prohráváme 2-0 na zápasy, ale nic pro nás nekončí. Série se stěhuje do Pardubic a my se na další zápasy připravíme. Hraje se na čtyři výhry, uděláme maximum, abychom příště byli lepší a po zápase se radovali.“

12 21 33 18 7 14 24 23 85 91

Absence Olomoucka: rozehrávač Močnik (dlouhodobé zranění)

Absence Pardubic: křídlo Michal Svoboda (zranění z tréninku), guard Jackson (zranění z tréninku, start nejistý)

Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 70-82, 99-76, 98-91, 93-98, 86-81, v poháru: 86-79

Stav série: 1-0

Po prvním utkání série, odehraném na velmi úzké rotace (domácí ponejvíce v 6, hosté v 7) se dá očekávat na obou stranách její rozšíření, byť nejspíš ne o moc. Zaujalo, že v Zápase 1 Hanáci prakticky nevyužili centra Mikuliče i křídla Váňu (po 2 minutách) a dokonce i Dunanse (5). Východočeši pak neměli k dispozici guarda Jacksona.

Beksa se po prvním utkání musí zaměřit na efektivitu útočných doskoků. Ač jejich poměr byl 13-12, z druhých šancí domácí dominovali 19-5. Stejně zásadní bylo jejich vítězství na celkovém doskoku (42-32), na němž měl lví podíl především Douglas (15). Jeho tým navíc Beksu přestřílel z trojek (9-7) a především stál mnohem častěji na trestné linii (26/19 – 12/8). Při takovém statistickém nepoměru je skoro zázrak, že hosté prohráli jen o pět bodů a k překlopení skore ve druhém utkání by se tak nemuseli zlepšit o moc.