52

11
19

Odveta Trutnova

Basketbalistky Trutnova vrátily Nymburku bezmála dva týdny starou porážku z čtvrtfinále poháru a v sedmnáctém kole ŽBL ho doma přehrály 82:79. Už v souboji o Final4 v Karlových Varech sahaly Východočešky proti týmu ze špičky tabulky po vítězství, tentokrát už svůj výkon dotáhly a uštědřily soupeři třetí prohru v řadě.

Trutnov kraloval v úvodu a na začátku druhé čtvrtiny šel dokonce do dvouciferného náskoku, pak ale byl téměř třicet minut lepší Nymburk a Středočešky šly v závěru třetí čtvrtiny do osmibodového trháku. Domácí hráčky se nevzdaly a čtyři a půl minuty před koncem otáčela z šestek skóre Anna Rylichová. V divokém závěru měly pak zase navrch domácí, jenže Simona Sklenářová v poslední minutě srovnala také z šestek. Pak už padaly jen trojky, za domácí se nejprve trefila Rylichová, pak odpověděla Eshli Paris z Nymburka, aby těsně před koncem rozhodla o výhře Trutnova znovu trojkou Kateřina Kozumplíková.

Rylichová byla s 21 body nejlepší střelkyní zápasu, doplnila ji skvělým výkonem Jordan Adams s 16 body a 15 doskoky, domácím pomohlo hlavně pouhých jedenáct ztrát. Nymburk vedla střelecky z lavičky Kamila Hošková se 17 body, jen o bod méně dala kapitánka Alena Huňková. Citelně se ukázala absence klíčové Američanky v dresu Nymburka Chloe Wells.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Byla to hektická koncovka, kterou si každý užil. Po vyrovnání Nymburka čtyři sekundy před koncem jsme si při oddechovaném čase nakreslili signál, po kterém se nám povedlo dát rozhodující koš. Padl sice se štěstím, ale to přálo připravenému a bojujícímu týmu. Znovu jsme přitom hráli v sedmi, bez zraněné Terky Šípové. Holky si vítězství zasloužily. Rozhodující bylo, že jsme ustáli kritické momenty, jak na konci prvního poločasu, tak v úvodu druhého, kdy jsme se dlouho nemohli trefit. Poslední čtvrtina byla o srdíčku, a to bylo dnes jednoznačně na naší straně. Výhra je odměnou pro hráčky a fanoušky."

Dan Kurucz (trenér BS DSK Basketball Nymburk KV):„Byl to od nás trapný výkon. Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Nedokázali jsme těsně bránit domácí hráčky a nechávali jim volné střely. Typickým příkladem toho byly dvě trojky Trutnova v poslední minutě. Ukázalo se, že bez rozehrávačky Wellsové, která je zraněná, nejsme schopní vyhrát.“

16 36 52 6 13 4 19 16 19 85 79

V posledních týdnech zažila Ženská basketbalová liga střelecké procitnutí několika mladých hráček. Simona Sklenářová z BS DSK Basketball Nymburk to už v prosinci zahájila 19 body proti Teamstore Brno, o minulém víkendu byly vidět pro změnu Michaela Potočková a Anna Rylichová, první dala U19 Chance 24 bodů, druhá 17 bodů. Jak si povedou proti sobě? A nenapodobí je někdo další?

Utkání Lokomotiva Trutnov - DSK Basketball Nymburk se hraje v sobotu 2. února od 17:30 v Trutnově v hale v Komenského ulici.