4.0

#13
5.0

Žabiny udolaly Trutnov

Žabiny Brno potvrdily výhodu domácího prostředí, když přehrály Trutnov 62:55, ale jednoduchý zápas to pro ně nebyl. Bez zábran hrající hostující hráčky se nezalekly úvodního náporu Brna a v poločase ztrácely pouhé dva body. Po přestávce šly dokonce Východočešky na chvíli do vedení, ale pak jim nevyšel přelom třetí a čtvrté čtvrtiny a zápas jim utekl. Nejlepší střelkyní zápasu, kde se ani jednomu z týmů nedařilo střelecky, byla s 15 body hostující Snyderová. Překonala ji však dvojice čtrnáctibodových Adamcová a Stoupalová.

Jakub Gazda (asistent Žabiny Brno): „Průběh zápasu přesně takový, jaký jsme očekávali. Trutnov si hrál svoji rychlou agresivní a dobře organizovanou hru. Pro nás zápas byl specifický i tím, jak probíhal celý tento týden. Od úterý do pátku jsme cestovali po Rumunska, kde jsme odehráli dvě utkání CEWLu. Vrátili jsme se v pátek ráno a celý den měly holky volno, aby dospaly strávený čas na cestách. V sobotu jsme je dávali dokupy pod vedením kondičního trenéra a fyzioterapeuta. Tím pádem byla i příprava na tento zápas dost taková specifická a improvizovaná. Trutnov hrál 95 % zápasu zónovou obranu, do které se nedá moc hrát pěkný basketbal. Moc si cením toho, že jsme našli zbytky sil po celém týdnu a že jsme zápas urvali a dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych i poděkovat Trutnovu za ochotu přeložit tento zápas a vyměnit si pořadatelství, čímž nám ušetřili další cestování v tomto týdnu“.

Petr Kapitulčin (trenér Trutnov): „Myslím, že jsme na naše poměry odehráli velice solidní utkání, které se při troše štěstí dalo vyhrát. Rozhodlo jenom několik detailů a pár momentů. Kdybychom v určitou chvíli neztratili míč nebo strefili nějakou střelu, tak to utkání mohlo skončit velkým překvapením. Domácí využili toho, že přece jenom mají 7 dospělých hráček, my jich máme 5 a z toho bohužel Snyder měla 4. osobní chybu ve 26. minutě, což byl asi rozhodující moment tohoto zápasu. Když se podíváme na bilanci účasti na hřišti, tak se Snyder na hřišti jsme vyhráli o 7, a bohužel musela být dlouhé minuty mimo hřiště a domácí natáhli rozdíl na 11. I když jsme se půl minuty do konce dostali na 2 body, tak už jsme to nedokázali otočit. Vzhledem k tomu, že jsme v tomto týdnu v podstatě ani jednou netrénovali 5 na 5, museli jsme si k tomu brát kadetky, abychom mohli trénovat, tak je pro mě tento výkon milým překvapením. Na druhou stranu, kdybychom trefili nějakou otevřenou střelu nebo nezahodili z pod koše na začátku utkání, tak se utkání mohlo vyvíjet jinak. Takže ano dobrý, jdeme nahoru, ale my tu jednu výhru navíc někde, díky tomu našemu nesmyslnému propadáku doma proti Ostravě, potřebujeme, jen škoda, že to nebylo dnes“.

10 35 45 3 10 3 22 16 20 50 55

Jana Hausknechtová se předvádí v reprezentační formě. O minulém víkendu 27 body zajistila výhru Žabinám Brno s SBŠ Ostrava, když zápas začala na pozici křídla, ale v jeho průběhu musela nahradit zraněnou chorvatskou rozehrávačku Teu Buzov. Jakou roli zastane proti Lokomotivě Trutnov.

Utkání Žabiny Brno - Lokomotiva Trutnov se hraje v neděli 26. listopadu od 17 hodin v Brně v hale Rosnička.