17

USK Praha
mmcité Brno

Madsen show!

Velkolepé představení servíroval ve svém prvním ligovém duelu za USK finský power forward Madsen, který na domácí půdě znčil Brno 26 body, 8 doskoky a 4 asistencemi, přičemž jeho trojková bilance zněla 9/5. O křídelníka Křemena citelně oslabené mmcité (přijelo v 9, hrálo v 7) padlo 76-64. O všem rozhodla druhá půle, již Sovy v kulise 800 diváků uchvátily v poměru 48-30.

Neztratila se ani druhá posila Pražanů, chorvatský centr Primorac, který stihl 8 bodů se 6 doskoky a 3 zisky. Druhým nejlepším střelcem týmu byl 15bodový Michal Mareš.

Ovšem činilo se i nové podkošové duo hostů Painter (21+12 doskoků a 7F+) – Simpson (14+13 doskoků), mezi nějž se 17 body vklínil forward Zachrla. Třetí novic v dresu mmcité, rozehrávač Sinadinovič, k 9 bodům přidal 5 asistencí. Jeho tým zásadně zatížilo 17 ztrát (USK 7) a 34 bodů inkasovaných zpod koše (Brno 22).

Hosté po 25 minut mírně vedli, pak ale jejich projektily přestaly propadat obručí a na domácí straně zapnuli turbo Mareš a zejména Madsen, který v druhé půli zaznamenal 21 bodů, přičemž 19 včetně 4 trojek jich přišlo v posledních 15 minutách, a 12 se třemi trojkami vsítil za posledních 8 minut.

Mirsad Alilovič (kouč USK Praha): „Říkal jsem hráčům celý týden, ať počítají s tím, že nervozita je na naší straně. Proto jsme se soustředili především na naši hru a systém. V první půli to nastalo. Byli jsme nervózní a z toho těžilo Brno. Pomalu jsme řešili postupný útok a Brno hrálo chytře. Trestalo naše chyby a my jsme ho nechali hrát jeho hru. Byl jsem šťastný, že v poločase byl rozdíl pouze 6 bodů, protože Brno ho mohlo ještě navýšit. Po první půli jsem musel hodně zvýšit hlas, abychom se probrali a začali hrát. Po dobré obraně jsme dali pár lehkých košů z protiútoku a to nás zklidnilo a my získali sebedůvěru. Brno udělalo velký kus práce a bude to rozhodně zajímavá sezona.“

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Do doby, kdy jsme se drželi své taktiky, jsme hráli na úrovni a kontrolovali zápas. Neměli jsme ho ale pustit z ruky. To se přesně stalo, takticky jsme později dělali v obraně dětské chyby. V útoku jsme udělali několik chyb a nezahráli jako tým, což se hned projevilo na výsledku. USK bude tuto sezonu respektovaným soupeřem pro každého. Je to vidět, že má dobře složený tým.“

9 25 34 2 6 3 17 20 17 57 64

Olympijský šampion a kolega ze stejné haly Lukáš Krpálek čestným rozskokem odstartuje už 63. ligovou sezonu USK, který letos může ještě vylepšit své sedmé místo z minulého ročníku. Sehraný tým už má dokonale zažitou hru kouče Aliloviče a po zapracování vysokých podkošových posil Primorace s Masdsenem může ještě pozvednout svou obranu. Doma by Sovy měly úvodní utkání s mmcité zvládnout.

Výš chce letos cílit i Brno, jež měl už po celou přípravu k dispozici kouč Helbich, a to by mělo přinést své ovoce. Pod koš přišla americká síla a z rozehry bude tým řídit zkušený Srb Sinadinovič. S pomocí mazáků Křemena a Zachrly by brněnský celek nemusel vypadat špatně. Otázkou je produkce i obrana druhé vlny, kde už jsou jen samí mladíci, kterým je maximálně 22 let, a v lize toho nemají mnoho za sebou.

Mirsad Alilovič (trenér USK Praha): „Náš rukopis se příliš měnit nebude, navážeme na to dobré z minulé sezony a tím byla jednoznačně obrana. Budeme vycházet z nasazení, agresivity a jasných pravidel v obraně. Budeme se snažit udělat našim fanouškům co nejvíc radosti a naplnit cíl, kterým je znovu play-off.“

Michal Mareš (křídlo a kapitán USK Praha): „Je těžké nyní mluvit o kvalitách jednotlivých týmů, natož konkrétně o Brnu. Známe výsledky z přípravy, máme povědomí o tom, kdo a jak hraje, nicméně až pár odehraných kol ukáže reálnou sílu jednotlivých soupeřů. Navíc až poté se ukážou silné a slabé stránky nových hráčů. Pro Brno jsme na úvod dobrý soupeř, protože oni nebudou mít co ztratit. Naopak nám los velí vyhrát první dvě utkání. V letošním dvoukolovém systému základní části je každý zápas velmi důležitý. Pokud se chceme dostat do skupiny A1, neměli bychom v domácím zápase s Brnem zaváhat. Odehráli jsme dobrá přípravná utkání a myslím, že na novou sezonu jsme dobře připravení.“

Atrakce utkání: čestný rozskok v podání judistického šampiona z Ria Lukáše Krpálka, poločasová soutěž o věcné ceny od Celozrnné a bezlepkové pekárny Dvorník, vystoupení Wildcheerleaders.