14.0

#33
3.0

TRU-HKR

Ufff, to bylo drama, po kterém hradecké Lvice zachránily naději na zisk bronzové medaile. Hradeckým fanouškům ve východočeském derby tak zcela jistě nevadilo ani extrémně nízké skóre, když 45 minut nestačilo ani jednomu z týmů, aby překonal hranici 50 bodů. O vítězi pátečního utkání totiž muselo rozhodnout až prodloužení. Domácí Kara přitom vedla po většinu zápasu a krátce po začátku druhého poločasu si vybudovala třináctibodový náskok. Taková hodnota při zápase s velmi nízkým skóre už něco znamená. Hráčky Hradce Králové ale využily poslední šance, jak zabojovat proti konci sezóny bez medaile.

Vše ale mohlo dopadnout jinak, protože minutu před koncem základní části proměnila dva trestné hody domácí Russel, čímž dostala svůj tým do tříbodového vedení. Jenže hned z protiútoku trojkou vyrovnala Zavázalová. Stejné hráčky vzaly do svých rukou i úplnou koncovku. Jenže ani Russell a ani Zavázalová své trojkové střely neproměnily. Zápas tak dospěl až do prodloužení. Ještě 1:45 vedly domácí hráčky, ale pak Křížová dvěma trestnými hody skóre otočila a když pak dva body přidala i Stará, bylo zde nejvyšší vedení Lvic v zápase (o 3 body). Pak ještě dokázala snížit Vondráčková, ale střela stejné hráčky i Emilly Cady v posledních vteřinách už se neujala, a tak se honorování třetího celku Bonver ŽBL odkládá do úterý.

Oba celky během utkání proměnily 17 střel z pole. Hradecké basketbalistky do toho dokázaly zamíchat i čtyři tříbodové pokusy, kdežto domácí hráčky vyšly v této statistice na prázdno. Pazderová a Russel si v domácím dresu připsaly shodně double-double. 14 doskoků měla i Cady, ale na Hradec to nestačilo. A to i přes to, že Lvice měly ve svém celku pouze jedinou dvoucifernou střelkyni – Michaelu Starou, autorku 11 bodů.

15 28 43 1 5 11 13 18 20 34 49

Trutnov může už doma před vlastními diváky slavit obhajobu bronzu v Bonver ŽBL. Tuto výsadu si v prvním zápase série hrané na dvě vítězná utkání vybojoval na palubovce Hradce Králové. A nebyl to ledajaký zápas. Kara v něm doslova kralovala. Ve třetí čtvrtině ubránila domácí basketbalistky na čtyřech bodech, za druhý poločas inkasovala 15 bodů a v celém utkání 36. To je přesně polovina bodů, které trutnovské basketbalistky dokázaly ve východočeském derby nastřílet.

Pro Hradec Králové může být útěchou že i přes drtivou porážku prohrává v sérii „jen“ 0:1. Jelikož však k zisku bronzu stačí získat dvě vítězství, budou Lvice nastupovat k zápasu s hrozbou ukončení sezóny na bramborové pozici v zádech. To by po loňském historickém stříbru rozhodně nechtěly. Do karet ale svěřenkyním trenérky Ptáčkové hraje zajímavý fakt, který je provází letošním play-off. Vypadá to, že se jim hraje lépe v pozici hostujícího týmu. Fakta hovoří jasně:

- v sérií se Slavií Praha úvodní utkání doma prohrály, naopak v Praze uspěly v obou případech

- v semifinále s Nymburkem sice prohrály 0:3, ale více šancí na výhru měly paradoxně v nymburském Sportovním centru, kde padly o tři a o šest bodů

Teď se budou muset zachraňovat jako hostující celek před bouřlivým trutnovským publikem.