Mičego je spokojený. Už kosí i euroligové soupeře

Čeští basketbaloví fanoušci si mohou zoufat, že německá easy Credit BBL nemá víc euroligových zástupců než Bayern a ALBU Berlín. Proč? Protože pak určitě ještě víc zářil český reprezentační pivot Martin Peterka. Právě proti top německým klubům se mu poslední dobou nejvíce daří.

V posledním roce využil absence největších podkošových hvězd v českém národním týmu, aby se ze spolehlivého náhradníka stal v kvalifikaci o domácí EuroBasket stal jedním z jeho tahounů. Pevnou půdu pod nohama teď po letním transferu do Německa získává i v místní easy Credit BBL. Své sezónní statistiky zatím vytáhl na 7,3 bodu a 2,9 doskoku, ale především výkony proti nejsilnějším z nejsilnějších musí potěšit nejen české fanoušky.

„Na začátku to pro mě bylo těžké. Zvykal jsem si na německou ligu, ale postupem času se mi dařilo víc a víc. Teď už předvádím to, co bych tu chtěl předvádět a myslím, že se mi docela daří,“ je s posledními týdny spokojený. Podařilo se mu chytit rytmus, který ztratil hned na začátku v novém působišti, kdy německá liga dlouho čekala na svůj ostrý start. Na vině byla situace kolem covidu.

„Byl to super zážitek.“

Martin Peterka

Zdá se, že po posledních výkonech se bude častěji objevovat ve scouting reportech soupeřů. Především těch protřelých Euroligou. Bayern Mnichov od českého reprezentanta schytal 16 bodů. „Dostali jsme předtím o 30 v Ulmu, takže jsme si chtěli hlavně napravit reputaci. Zápas se nám hodně povedl. O začátku jsme Bayern zaskočili. Měli jsme víc energie. Oni možná byli unavení z Euroligy. Vedli jsme celý zápas. I když se to na konci zdramatizovalo, bylo z toho velké vítězství pro klub i pro nás. Byl to výborný zápas vylepšený tím, že se mi dařilo. Byl to super zážitek,“ usmívá se.

Konto ALBA Berlín o jedenáct dnů později pak zatížil ještě o bod větším přídělem. I tak se Peterkův Braunschweig aktuálně nachází na desátém místě se ztrátou tří vítězství na poslední příčku zajišťující play-off. Tu nyní drží Bamberg.

Martin Peterka se opět předvedl proti velkému soupeři. ALBA BERLIN vs. Basketball Löwen Braunschweig 82:87 👏

Posted by CZ.BASKETBALL on Thursday, April 22, 2021

 

„Mohlo být lepší. Měli jsme spoustu zápasů, kdy jsme ve třetí čtvrtině vedli až o 16 bodů, ale pak jsme prohráli. Mohli jsme získat 3-4 výhry navíc. Tím bychom teď bojovali o play-off. Sice pořád máme šanci, ale je už docela vzdálené,“ lituje pár promarněných šancí.

I když je momentálně cestování mezi Německem a Českem prakticky nemožné, sledovat přes hranice basketbalové aktivity nikdo nezakazuje. Ani reprezentačního pivota tak v minulém týdnu neminul start kampaně Česko dribluje, kde herecky exceluje Jiří Welsch po boku (herecky) zkušenějšího Ivana Trojana.

„Viděl jsem to poprvé hned v úterý. Je to super reklama. Má to nápad. Doufám, že to uvidí co nejvíc lidí. A hlavně doufám, že příští rok, až se bude hrát EuroBasket, budou moc lidi haly. A taky že jich přijde co nejvíc a budou nás podporovat,“ přeje si, aby už pandemická situace pominula a on mohl se svými spoluhráči bojovat proti hvězdám evropského basketbalu před vyprodanou O2 arenou.

 

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Radiožurnál Sport