Hipsher si vysloužil další rok na Hané

V Olomouci je to v posledních letech solidní novinka. Kouč, který zvládne bez úhony u týmu celou sezonu a zůstane i na tu další.

Američan Andrew Hipsher ovšem letos dotáhl Olomoucko přes předkolo play-off až do čtvrtfinále proti Nymburku, zajistil tak klubu jeho nejlepší umístění (osmou příčku) od bronzu z roku 2019 a s vedením se dohodl na prodloužení smlouvy.

„Jsem jen rád, že se nám podařilo dosáhnout největšího úspěchu, jaký tento klub zažil od doby svého přesunu do Olomouce. Na tom chceme stavět. Jsem nadšený z vize, kterou vedení stanovilo ohledně budoucích projektů a směřování klubu. Po roce stráveném v Olomouci mohu říci, že je to skvělé město, se skvělými lidmi a velkým nadšením pro basketbal na všech úrovních. Podle mého názoru je Olomoucko spícím obrem v Kooperativa NBL, probudit ho ale bude vyžadovat hodně pospolitosti a tvrdé práce,” uvedl pro klubový web zámořský expert, který letos s REDSTONEM zlomil prokletí tří jedenáctých míst v řadě.

Kormidelník, jenž trenérské geny zdědil po otci Danovi, který se stal v USA univerzitní legendou, už začal sestavovat kádr pro další sezonu. Na odhalení jmen hráčů, kteří zůstanou, nebo přijdou jako posily, je ale ještě příliš brzy.

„Každé rozhodnutí, které učiníme, musí být učiněno s ohledem na náš rozpočet na příští sezonu. Potřebujeme složit nákladově efektivní výběr s potřebnou kvalitou. To je těžký úkol, proto je složité už teď říkat nějaká konkrétní jména,“ podotkl trenér, podle nějž bude při tvorbě kádru zásadní najít ty správné české hráče.

„Potřebujeme vybalancovat, aby měli skutečnou příležitost hrát a zároveň se neutrácely peníze za více hráčů na stejné pozici. V současné době máme seznam volných hráčů a s ním pracujeme.”

Příprava na novou sezonu se v Olomouci rozběhla už v květnu, ale ta hlavní společná vypukne až začátkem srpna. „Uvidíme, jestli v tu dobu budeme kompletní. Nechceme mít hotovou celou sestavu na prvním tréninku, pokud by to bylo na úkor kvality hráčů,” zdůrazní Hipsher.

Autor: Redakce NBL
Reklama
100 let