13
19

KP Brno

Boj o Brno má pokračování

Těsně nad propastí, která by znamenala pád do série o bronzové medaile, balancovalo dnes KP Brno. Prohra by v nejkratším možném čase ukončila finálový sen. Podle toho také vypadal úvod ze strany domácího celku. Drtivé vítězství v první čtvrtině o 16 bodů mělo zápas nasměrovat tou správnou cestou z pohledu hráček KP Brno. I když se Žabiny před poločase trochu zvedly, byla stále jasná výhoda na domácí straně.

Do svých rukou vzaly osud série zkušené basketbalistky v domácím dresu. Edita Šujanová se starala o defenzivu Marques Webb, body zase doručovaly Michaela Stará s Lenkou Bartákovou, které obě už v první půli posbíraly dvojciferný počet bodů. Vzepětí sil hráček z Rosničky jim ale přeci jen dalo naději, že po změně stran by se se zápasem ještě dalo něco udělat.

A také že dalo! Na svou formu z předchozího utkání se rozpomněla Marques Webb. Robustní pivotka opět začala zatápět domácím hráčkám a nakonec skončila s indexem 30 za 18 bodů 12 doskoků. Hráčky KP opět upadly do střelecké letargie, která pro ně zatím byla v této sérii typická. Výsledek? Tříbodový rozdíl a naprosto otevřená záležitost před závěrečným dějstvím.

Jenže domácí zkušené družstvo si důležitý vstup do poslední desetiminutovky pohlídalo. KP Brno přitvrdilo v obraně, a když se nechytly střely z dálky z rukou hráček Žabin, bylo o osudu utkání rozhodnuto. V závěru už se ani tak neřešil rozdíl ve skóre, který je naprosto nepodstatný, jako spíše šetření sil na zápas číslo čtyři.

Michaela Stará, křídlo KP Brno: "Zápas nahoru dolů, také jsme měly horší chvíle, ale překonaly je a vyhrály. Hlavně na začátku jsme přidaly na důrazu, ale musíme v tom pokračovat a ještě přidat. Naše střelba v prvních dvou zápasech souvisela se špatným výběrem pozic, nyní to bylo jiné, podávaly jsme si super míče a měly otevřené střely. Nemohly jsme si dovolit být nervózní, to bychom byly sklíčené, chtěly jsme prostě vyhrát."

Martin Pospíšil, KP Brno: "Především je potřeba pogratulovat našim hráčkám k vítězství a charakteru, který ukázaly. Byl to bojovný zápas, v němž jsme konečně ukázali play off energii. Důležitý byl dobrý vstup. A zvládli jsme i klíčové momenty poslední čtvrtiny. Stále je to o tom, že Žabiny mají velkou výhodu jedné výhry a jsou blízko postupu. Uspět na Rosničce je těžké, ale uděláme všechno pro to, abychom byli na čtvrtek připraveni."

Viktor Pruša, BK Žabiny Brno: "Začátek rozhodl celé utkání, kdyby se zvládl, tak mohlo být všechno jinak. Při předešlých výhrách jsme využili náš dobrý nástup, tentokrát jsme byli nedůslední v obraně a byli všude o krok později. Věděli jsme, o co se hraje, zvítězit se nepovedlo. Bylo to v důsledku našich chyb, 21 bodů jsme dostali po ztrátách. Do čtvrtého střetnutí však půjdeme s čistou hlavou, nic se neděje, stále vedeme."

9 31 40 6 16 5 19 20 21 61 57

Jen málokdo čekal, že v brněnské semifinálové sérii budou po dvou zápasech jediný krok od finále Žabiny. Zvláště pokud přihlédneme k faktu, že se celou sérii musejí obejít bez Kateřiny Zohnové, ke které se navíc v prvním zápase na marodku přidala Petra Záplatová. Jenže Žabiny čerpají z dobré formy Michaely Vackové. K té se ve druhém zápase přidala především Marques Webb. Pro KP Brno bude klíčem k vítězství právě zastavit silnou pivotku hostí.

Bodově zápas na Rosničce nevyšel jedné z nejzkušenějších hráček v kádru KP Brno Editě Šujanové. Dá se předpokládat, že ve druhém zápase po sobě stejný výpadek nepřijde. Jenže tým z haly Vodova se v celé sérii potýká s úspěšností střelby. Zdá se, že defenziva soupeřek týmu KP nevyhovuje. Svěřenkyně trenéra Pospíšila dokázaly Žabinám v celé sezoně nastřílet nejvíc 63 bodů. A to je při dobré střelecké produkci soupeře v posledních dnech hlavní překážkou při cestě k prvnímu semifinálovému bodu.

Hlasy z Rosničky ale krotí přílišný optimismus před třetím střetnutím. Vyhrát celou sérii 3:0 by se ještě před pár dny rovnalo malému zázraku. „Jsme velmi blízko velkému snu, ale zároveň jsme velmi daleko. Poslední krok je vždycky ten nejtěžší a KP bude hrát vabank. Klíčovým momentem bude vstup do utkání a následně také nástup do třetí čtvrtiny. To jsou okamžiky, které rozhodují zápasy i naše vzájemné duely s KP. To, co si s týmem neustále opakujeme, je ale obranná fáze a charakter. To jsou provázané činnosti a také atributy, které nás dostaly do pozice, ve které jsme. Potřebujeme zůstat nohama na zemi a s čistou hlavou splnit poslední krok. Tento tým není potřebovat motivovat, je to TÝM  s velkým srdcem a plně mu věřím, že ze sebe vydá všechno,“ řekl pro klubový web trenér Žabin Viktor Pruša.