20.0

#10
5.0

USK-NBK

Závěrečné finále Bonver ŽBL přineslo snad nejvyrovnanější souboj obou finálových soupeřů. Nymburk se hodně dlouho držel na dostřel favorizovanému ZVVZ USK Praha. Vždyť ještě v polovině třetí čtvrtiny byl rozdíl mezi oběma celky pouhých šest bodů. Středočešky se svým soupeřkám prakticky rovnaly ve hře 5 na 5. USK ale těžil ze zisků, které přicházely po vysunutí obrany a z následných rychlých protiútoků.

Dobrá a vytažená obrana byla nakonec i tou hlavní zbraní, která od stavu 30:36 z nymburského pohledu, dovolila Středočeškám do konce zápasu už pouhých 13 bodů. Navíc téměř 15 minut neproměnily hráčky Nymburka žádnou ze svých střel z pole. Celkem logicky se tak vedení domácího celku poměrně spolehlivě šplhalo až ke 30 bodům. USK tak ani nevadilo, že první tříbodovou střelu proměnila až tři a půl minuty před koncem Alena Hanušová.

ZVVZ USK Praha tak bez problémů obhájil titul a připsal už šesté prvenství v řadě. Důvod k radosti však mohou mít i u Labe. Nymburk má za sebou historickou sezónu. Při premiéře v Eurocupu se dostal až do čtvrtfinále, na domácích palubovkách v celé sezoně nestačil pouze na USK a do sbírky přidal také první trofej v podobě zisku Českého poháru.

Nejužitečnější hráčkou finálové série byla zvolena Tereza Vyoralová, která zazářila především v prvním utkání, kdy byla velice blízko k získání ceněného triple-double. Avšak i v ostatních zápasech finálové série předvedla vysoký standard svých výkonů. Když se neprosazovala bodově, mohl se na ní její celek spolehnout na doskoku i při řízení hry.

16 24 40 4 10 8 20 16 23 27 43

Možná poslední zápas čeká ve středu večer Bonver ŽBL. Obhájkyním titulu ze ZVVZ USK Praha zbývá k dovršení dalšího mistrovského veselí poslední výhra. Ve finálové sérii už dvakrát dokázaly porazit Nymburk a očekává se, že ani potřetí nezaváhají. Středočešky však v zápase číslo dvě kladly větší odpor než při své finálové premiéře. Tři čtvrtiny se domácí hráčky musely mít na pozoru, ale ve čtvrté čtvrtině nenechaly nikoho na pochybách, kdo že je ve finálové sérii favoritem. Projevila se především síla lavičky celku z pražské Královky.

Pokud se ve středu opravdu odehraje poslední zápas letošní sezony, bude na jeho konci udělována cena MVP finálové série. Po prvním zápase k ní měla nakročeno Tereza Vyoralová, jejíž statistiky však ve druhém zápase poklesly. Je tak zajímavé sledovat i souboj hráček mezi sebou.

Nymburk si finálovou sérii užívá. Pro své fanoušky vypravil na středeční zápas autobus, takže ani v hledišti Královky nebudou chybět ani příznivci celku, který na domácí scéně letos nepodlehl nikomu jinému než právě ZVVZ USK Praha.