5.0

#10
3.0

USK-NBK

Druhý zápas finálové série Bonver ŽBL přinesl o kus vyrovnanější bitvu než úvodní střetnutí na půdě Nymburka. Právě nymburské basketbalistky ve svém historicky druhém finále vzdorovaly super favoritovi o poznání více. Po první čtvrtině byl sice rozdíl ve skóre osm bodů, ale stejná vzdálenost mezi oběma celky vydržela i do poločasové přestávky. Přes deset bodů se vedení domácího celku vyšplhalo poprvé ve 23. minutě. Až závěrečná desetiminutovka pak přinesla dominanci obhájkyň titulu.

Ve statisticky jinak poměrně vyrovnaném střetnutí získaly Pražanky rozhodující výhodu zejména díky podkošové síle. Téměř polovinu svých bodů (40) totiž zaznamenaly z vymezeného území. Nymburk ze stejného místa vytěžil pouze osm bodů. Double-double za 13 bodů a 10 doskoků zaznamenala nymburská Kuster. Na domácí straně byla nejužitečnější hráčkou Alena Hanušová. Finálová série může skončit už ve středu, kdy se hraje opět na Královce.

Jiří Bárta, ZVVZ USK Praha: „Hráli jsme na méně procent než obvykle, proto soupeř udržel relativně vyrovnaný zápas do tří čtvrtin. Odehrál to v podstatě v sedmi hráčkách, což bylo vidět v závěru, kdy už jim docházely síly a my jsme jednoznačně dominovali.“

Daniel Kurucz, DSK Basketball Nymburk: „Po tři čtvrtiny jsme hráli vyrovnaný zápas. USK byl podle očekávání vepředu, ale asi ne o tolik, o kolik se čekalo. My jsme hráli opravdu velice dobře. Zápas byl rozhodnut když rozhodčí vyfaulovali naše dvě podkošové hráčky. Říkám to takhle, protože to byly dva útočné fauly, což bylo hodně necitlivé, protože takové se dějí celý zápas. Bylo vidět, že naše devátá, desátá, jedenáctá hráčka už takovou kvalitu nemají jako desátá hráčka USK. USK vyhrál zaslouženě. Vedl celý zápas.“

18 25 43 4 11 5 14 22 26 52 56

Už v sobotu, tedy dva dny po odehrání prvního střetnutí, se ZVVZ USK Praha a DSK Basketball Nymburk utkají o druhý bod do finálové série. Prvnímu zápasu předcházelo oznámení jedné z největších hvězd obhájkyň titulu Kateřiny Elhotové, že se stane maminkou. Pražský celek se tak bude muset obejít bez jejích služeb nejen v této finálové sérii, ale také v průběhu příští sezóny Bonver ŽBL. Ani tato absence by však neměla vzít titul z rukou celku z Královky.

Největší rozdíl v prvním utkání přinesly na palubovku hráčky z lavičky USK. Šířka kádru se projevila, když hostující střídačka přestřílela tu domácí v poměru 11:47. Největší podíl na tom měla Tereza Vyoralová, která byla opravdový kousíček od zisku velmi ceněného triple-double. V utkání totiž stihla posbírat 12 bodů, 10 doskoků a 9 asistencí. Zatím je to ona, kdo má nakročeno k zisku titulu MVP finálové série. Už v sobotu od 17 hodin se tak dozvíme, zda si Nymburk dá na mladou českou reprezentantku větší pozor.