18.0

#44
10.0

Přišel, viděl, zvítězil: Andrew Barham

Tomu se říká "last minute" posila! Small forwarda Andrewa Barhama Sluneta angažovala až těsně před ligou. On ovšem hned ve své premiéře zaúřadoval jako starý mazák. V prvním kole 24 body dovedl Pandy k domácímu vítězství 71-70 v prodloužení. Navíc přidal i 8 doskoků a 8F+, přičemž neomylně proměňoval trestné hody (7/7). Hlavně díky produkci jeho a další posily Kendrida pandí lavička přestřílela tu soví 51-11, když třeba základní muži Čarnecký s Votroubkem nedali ani bod a nový playmaker Anderson (rovněž v základu) nezapsal jedinou asistenci a navrch spáchal 5 ztrát.

V rozhodující fázi duelu však neměl tu nejdůležitější roli top skórer utkání, nýbrž duo Kendrid – Pecka. Minutu a půl do konce čtvrté čtvrtiny nejdřív americký křídelník trojkou snížil na 61-63 a poté český power forward dvěma trefami srovnal z 61-65 na remízu a poslal tak duel do nastavení. Kendrid navíc minutu do konce prodloužení trefil klíčovou trojku na 71-67.

I USK měl jednu velkou oporu a opět šlo o letní posilu. Jaromír Bohačík vysázel 20 bodů a končil 10 v plusu, ale na konci čtvrté čtvrtiny minul potenciálně vítěznou trojku a v závěru prodloužení už stihl jen zpoza oblouku snížit na konečných 71-70. Jeho kolegové měli v posledních vteřinách na ruce slávu, ale Štěrba, Mareš ani Josipovič vítězství netrefili.

Statisticky extrémně vyrovnaný duel s 31 útočnými doskoky a 147 pokusy z pole vychýlily ve prospěch Slunety vedle potence lavičky především body z druhých šancí (20-7).

12 25 37 12 7 12 21 22 60 70

Na úsvitu své 62. sezony v nejvyšší domácí soutěži vyjíždějí pražské Sovy i bez guarda Šafarčíka (poranění hlavy) do stánku ústeckých Pand. Vybaveny novými posilami z Bosny (Alič a Josipovič) a také výraznou novou tváří na křídelní střelecké pozici (Jaromír Bohačík) mohou s již prověřenými Feštrem, Michalem Marešem či Slavíkem sestavit velmi solidní základní pětku, která bude mít oproti později se scházejícím Pandám výhodu větší sehranosti. Vždyť Sluneta angažovala americké křídelní duo Emerson – Barham až za pět minut dvanáct. Bude to na severu opět zajímavá konfrontace téměř celočeské skvadry Sov s pěti Američany na straně domácích, kteří i letos musí míchat novou týmovou chemii ve snaze stanovit další historické maximum svého klubu. A tahákem utkání samozřejmě bude i návrat ústeckého rodáka Stanislava Votroubka.

Vladimír Hejl (křídlo SLUNETA Ústí): "Je to první zápas, hráči obou týmů na něj jsou nabuzeni a určitě to bude hezký, bojovný zápas. Výhodou soupeře bude sehranost, jelikož větší část mužstva je pohromadě déle než my, naopak naší výhodou by měla být kombinace zkušeností všech hráčů a chuť nových hráčů ukázat, co v nich je. Bude to vyrovnané utkání, které může rozhodnout jedna maličkost, jedna chybička. Naši hráči jsou na zápas dobře připraveni a chtějí navázat na poslední dvě vydařené sezony."

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): "Je asi lepší začínat sezonu na půdě soupeře. Je tak na nás menší tlak. Ústečtí cizinci se budou chtít před domácím publikem v rámci své premiéry ukázat a my se musíme vyvarovat toho, že se necháme strhnout jejich hrou. Náš cíl je vycházet z poctivé obrany a musíme ho začít naplňovat hned od prvního utkání."

Atrakce utkání: BASTA Cheerleaders, formace trumpetistů, poločasová soutěž v "nafukovacím fotbálku" o lístky na další utkání, soutěž o nejhlučnější fanoušky.