V oslabení nejsuverénnější výkon!

ECHO DUELU LIGY MISTRŮ Od hlavy k patě napěchováni explozivní náloží postupového sebevědomí, které jim po tři čtvrtiny doslova dýmilo z uší, odmítli basketbalisté Nymburka byť jen vavřínový mikrospánek a na palubovce Sassari doslova rozsápali domácí tým 73-91, byť jim chyběli dva nejpohyblivější guardi Obasohan s Hardingem a s nimi i 27 bodů.

Jenže Nymburku aktuálně nevadí téměř žádné absence a tým by podle aktuální formy byl možná nejradši, kdyby Final-8 začínalo už zítra. Už v první čtvrtině (19-32) soupeře prakticky sfoukl z palubovky. Rozehrávač Tůma už tady posbíral osm bodů a suverénním projevem budil dojem plejera z Euroligy. A o jeho zkušenějších kolezích ani netřeba mluvit.

Polabanům létal míč z ruky rychlostí blesku, sbírali každý doskok (v první čtvrtině 4-12), v obraně nedávali domácím žádný prostor a obruč byla pro ně tak velká, že ji ani nedokázali míjet. V prvním dějství měli dvojkovou střelbu 7/7, v poločase 13/12 a za vedení 36-54 s 15 body Prewitta už dál nebylo co řešit, neboť domácí vůbec nedokázali nymburské energii čelit.

Českému mistrovi patřil doskok (35-46), trojky (9-12) i trestné hody (dané 12-21) a měl i 61procentní úspěšnost dvojek. Jeho lídry byli Prewitt (21), Dalton (17+8 doskoků), Tůma (13), Kříž (11+8 doskoků) a Palyza (10+6 asistencí).

S aktuální bilancí 4-1 se v závěrečném utkání skupiny Nymburk pobije doma se Zaragozou o konečné prvenství.

”Je fajn, že jsme i při tom oslabení dokázali vyhrát a ještě takovým rozdílem.  Věřím, že se Zaragozou máme na to urvat první místo ve skupině. Stále si snažíme dávat nějaké cíle a tohle je ten nejbližší. Měli jsme výborný start do zápasu, na kterém se podílel celý tým, a smetanu tam slízl osmi body Kuba Tůma. Jsme rádi, že to po posledních slabších zápasech střelecky protrhl,” pochválil spoluhráče Petr Šafarčík, který právě Tůmovi musel při absenci ostatních rozehrávačů pomoct s řízením hry.

”Cítil jsem se na pozici 1 dobře a myslím, že jsem tam odvedl, co se po mně chtělo,” dodal ke svým 21 minutám s osmi body a dvěma asistencemi.

Autor: Redakce NBL