V Opavě duel Ligy mistrů na hřišti i v hledišti

Vyzbrojen několika stovkami vlastních fanoušků dorazí dnes do Opavy Rytas Vilnius, sdílený lídr litevské ligy, s nímž se český šampion od 18:30 utká v pátém kole Ligy mistrů (vysílá Nova Sport 1). Zatímco domácí budou proti favoritovi, s nímž ve Vilniusu prohráli 99-63, usilovat o první výhru, litevský celek cílí na svůj třetí úspěch (2-2).

„Sám se na to těším. Chtěl bych vzkázat opavským fanouškům, že pokud mohou, tak ať do haly dorazí. Bude to velké,“ slibuje David Zach, asistent trenéra Petra Czudka. „Tolik soupeřových fanoušků jsme ještě v hale neměli. Očekávám pekelnou atmosféru.“

Podle Zacha Opava ve Vilniusu odehrála výborný první poločas. „Drželi jsme s favoritem krok a prohrávali o osm bodů. Úvodních dvacet minut by mělo být pro nás receptem na úspěch,” podotýká asistent, který předpokládá nasazení všech tří rozehrávačů, tedy už i Radovana Kouřila, který s Olomouckem utrpěl otřes mozku.

Střelecky vyrovnaný tým Rytasu, který je v útoku devátým nejúdernějším (téměř 84 bodů) a také nejlépe doskakujícím celkem soutěže, v Lize mistrů dvojciferně táhnou Masiulis (12,5) a Radzevičius (10,0).

Autor: Redakce NBL