USK drtivě i s rekordní Oblak

Důležitý krok ke druhému místu? Možná. Každopádně v táboře ZVVZ USK Praha může po dnešku panovat spokojenost. V polských Polkowicích pražský celek naprosto dominoval. Svému soupeři vrátil porážku z Královky a navíc si výrazně vylepšil skóre především pro případný přímý souboj o konečné umístění s dnešním soupeřem.

Situace v euroligové skupině A napovídá, že o konečné umístění v postupující čtyřce do play-off se kromě dvou dnešním soupeřů utkání ještě Fenerbahce a Valncia. Zatímco turecký celek je o jednu výhru vpředu, další tři týmy se srovnaly na bilanci 7/3. Současná bilance Pražanek je s Valencií vyrovnaná (včetně skóre), v Turecku USK prohrál a v příštím týdnu bude vedoucí celek hostit doma na Královce. No a po dnešku má s Polkowicemi lepší vzájemné zápasy.

Pro svěřenkyně trenérky Hejkové tak před dnešním zápasem kromě výhry bylo důležité číslo „3“. Právě o tolik bodů domácí utkání ztratily. Svůj cíl po drtivé výhře o 35 bodů překonaly několikanásobně. Pražanky nakročily k vítězství už v první čtvrtině. Tu ovládly rozdílem deseti bodů. V poločase měly k dobru o bod méně.

Po změně stran pak USK spustil smršť. Za stavu 41:33 uzavřel svůj koš a domácím nedovolil na dlouhé minuty skórovat. Pražanky zapsaly neuvěřitelnou šňůru 24:0. Od této chvíle nebylo o vítězi pochyb. Zároveň už se nehrálo ani o kýžený rozdíl na hranici tří bodů.

Kromě čtyř dvouciferných střelkyň v hostujícím dresu stojí za povšimnutí individuální výkon Teji Oblak, která zaspala 14 asistencí. Nejen že je to o čtyři asistence méně než celý domácí dohromady, ale především tím rozehrávačka ZVVZ USK Praha stanovila rekord letošní euroligové sezony.

BK Polkowice – ZVVZ USK Praha 57:92 (15:25 28:37 37:67)
Spanou 15, Wheeler 12, Mavunga 9 – Conde 18, Thomas a Vukosavljevič po 16, Fagbenle 13, Vyoralová 9, Jones 8, Oblak 7, Voráčková 5, Sklenářová 0
TH: 5/10 – 15/17
Trojky: 8 – 9
Doskoky: 26 – 30
Zisky: 6 – 8
Ztráty: 18 – 13
Asistence: 18 – 35
Fauly: 12 - 16