Třetí výhra pro Ústí, velesmůla Olomoucka

Jen jeden úspěch ze tří možností zaznamenali během středeční seance v Alpe Adria Cupu zástupci Kooperativa NBL. S výhrou nad rakouským Kapfenbergem vyvázla doma po závěrečné zápletce ústecká SLUNETA (99-94).

Už se ale nedařilo Kolínu, který doma vůbec nestačil na rumunského lídra skupiny Temešvár (77-107), a také Olomoucku, které dvojkou z poslední vteřiny padlo ve Vídni (94-92).

Medvědi zasypáni trojkovou kanonádou

Na rozehře oslabený Kolín (bez Číže, Gogy a dlouhodobě zraněného Smithe) od začátku duelu nestíhal pokrývat dobře promazaný ofenzivní stroj Temešváru, který nejprve pět minut snadno skóroval z ataků koše (9-14), aby poté rozpoutal trojkovou smršť, kterou se i přes podkošový odpor Medvědů oddělil na 18-30, když domácí tým tu během pěti minut spáchal osm ztrát. V úvodu druhé čtvrtiny se ještě chvíli držel kolem hranice desetibodového deficitu, ale pak další salva trojek hostů znamenala už osudový 22bodový rozdíl.

Za Kolín se dvojciferně činili Veljkovič (13), Stegbauer, Burns (po 12) a Pavel Novák (11). GEOSAN zaostal z pole (v procentech 44-61) a především z trojek (16/4 - 25/14).

Pandy zachránilo trojkobraní

Ústecký tým si doma zásadně pomohl obloukovou palbou, kterou vyrovnal svou bilanci v tabulce na 3-3 a posílil naději na FINAL 4.

Vyrovnanou úvodní čtvrtinou proplul díky pěti trojkovým zásahům a ve druhé, ovládnuté 34-23, se ze stavu 27-27 zejména 11 body Autreyho a další baterií trojek utrhl na poločasových  55-43. Opět trojky Pandám udržely desetibodový odstup i ve třetí čtvrtině, ale ve čtvrté se hosté po šesti minutách přiblížili na čtyři body, a i když pak dvě minuty neskórovali, při suchotách domácích stáhli deficit na 90-88. Až poté trojky Autreyho s Peckou vytáhly ústecký náskok na šest bodů, aby se soupeř ještě jednou přitáhl na dva a až Rowanův dunk jedenáct sekund před koncem dal razítko na výhru SLUNETY.

Tu při absenci Váni nejvíc napojili Nichols (20+6 asistencí), Pecka (19+8 doskoků), Autrey (18, trojky 9/5), Rowan (14) a Nábělek (12). Minimálně ztrácející Pandy (9-13) přestřílely soupeře z trojek (40/17 - 29/12), čímž zamazaly manko z trestné linie (12-26).

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „Jsme rádi, že jsme prodloužili sérii vítězství na sedm. Soupeř z Kapfenbergu ukázal svou kvalitu, ale my jsme si dnes pomohli velmi dobrým útokem. Máme teď dva dny se dobře připravit na Nymburk a pokusit se ho potrápit na jeho palubovce.”

Maverick Rowan (křídlo SLUNETA Ústí): „Zvládli jsme další těžké utkání, ve kterém jsme měli navrch, ale klobouk dolů před hosty, po takhle dlouhé cestě zabrat a propracovat se do vyrovnané koncovky chtělo hodně velký morál. Naštěstí jsme ale koncovku lépe zvládli my.”

Smolný závěr Hanáků po vedení o 16

Olomoucko i v oslabení (bez Baileyho a nového rozehrávače Townsenda), ale už s oživeným forwardem Škrancem dlouho předlouho živilo ve Vídni naději na výhru, která mu vyklouzla až v poslední možnou chvíli.

Domácí se sice v závěru prvního dějství odpoutali na 26-21, ale Hanáci už po 18 minutách přetočili skore na 39-50, když řádil Adamu, a tři trojky v řadě posadil do obruče Škranc. Dalších šest trojek Feštra s Adamuem v úvodu třetí části už navozovalo knokaut domácích (52-68), jenže ti vzápětí vstali z mrtvých, rychle stáhli na 64-68, sami přitápěli pod kotel trojkami a čtyři minuty před koncem už otočili na 87-86. Na začátku 40. minuty Žák z útočného doskoku poslal REDSTONE naposledy do vedení (90-92), domácí ale srovnali a po útočném faulu Adamua v poslední vteřině rozhodli.

Olomoucko drželi Adamu (27+7 doskoků), Feštr (18+7 asistencí), McBrayer (16+8 asistencí, 7 doskoků a 5 zisků) a Škranc (11+9 doskoků). Tým jen drobně zaostal zpod koše (42-36), více pak v produkci náhradníků (29-14).

Autor: Redakce NBL