Snad se mnou bude trenér mluvit, obává se Bohačík

Francouzské rychlovlaky TGV nemívají s připojením k internetu problém. To je dobrá zpráva pro Jaromíra Bohačíka. Ten si tak mohl naplno užít los skupiny pro domácí EuroBasket, i když zrovna cestoval k dalšímu utkání francouzské nejvyšší soutěže. A díky ruce Dirka Nowitzkiho bylo ve vlaku po pár minutách o zábavu postaráno.

Německá legenda totiž Česku přiřkla skupinu D, do které následně poslala týmy Srbska, Finska, Izraele a Nizozemska. Jistotou před losem bylo, že v pražské O2 areně se kromě domácí představí i polská reprezentace. Kromě papírově extrémně silného Srbska rozdmýchaly diskuze především výběry Izraele a Finska.

„Je to až za rok a půl. Velmi těžko odhadovat. Pro mě osobně je skupina dobrá. Bude hodně kvalitních zápasů a to je to, proč to chceme hrát. Já jsem velmi spokojený, že jsme dostali Finsko. S trenérem jsme to už probírali. S Finy, ale i Izraelci přijede spousta fanoušků. Pražské restaurace asi budou muset přiobjednat trošku víc alkoholu. (smích) Když se k tomu přidají ještě Poláci…,“ směje se Jaromír Bohačík.

Souboj se seveřany bude mít pro českého tahouna zajímavou přísadu v podobě osobních vazeb. Na Folimance tvořil údernou dvojici s finským reprezentantem Madsenem a teď ve Štrasburku hraje pod trenérem Lassi Tuovim, který je asistentem hlavního trenéra finského národního týmu Henrika Dettmanna. Aby byl příběh kompletní, ten má k Česku blízký vztah díky své ženě.

„Sledovali jsme los ve vlaku a hned to probírali. Doufám, že trenér se mnou nepřestane mluvit o taktických věcech kvůli tomu, že se utkáme na EuroBasketu. (úsměv) Musím ale říct, že jsem si Finsko přál. Ten tým známe. Vidět se znovu s Alexandrem Madsenem bude příjemné. Prožívali jsme to víc, že jsme teď s trenérem v jednom týmu,“ přiznal Bohačík, že z možné dvojice ze čtvrtého koše pro něj bylo Finsko jasnou volbou před Ukrajinou.

Další zajímavý příběh se rýsuje kolem utkání s Izraelem. Trenér českého výběru Ronen Ginzburg má dvě občanství – české a izraelské. Sám přiznal, že to bude zajímavý souboj, který ve své bohaté trenérské kariéře ještě nezažil.

„Nepamatuji se, že bych kdy byl takhle nadšený při losu.“

Jaromír Bohačík

„S trenérem Ginzburgem jsme tohle nikdy moc neprobírali. Vzpomínám si, že s Nymburkem jsme jednou hráli v Izraeli. To už byl ale lodivod Oren Amiel… Věřím, že pro ně to je velice speciální. Pro nás je to blízký tým tím, že máme Nena. Bude to o to pikantnější,“ věří Bohačík.

Reprezentační křídelník přiznává, že i když byl EuroBasket o rok odsunut až na září 2022, dnešní los měl pro něj zvláštní kouzlo a pocítil, že tenhle evropský šampionát bude něco speciálního: „Musím přiznat, že mě trošku překvapilo, jak jsme tu sledovali los. Trošku jsme se s trenérem i špičkovali. Vlastně i s kluky z Francie, kteří dostali těžkou skupinu. Hned to mělo jiný náboj. Musím říct, že jsme se trošku i zpotil. Nepamatuji se, že bych kdy byl takhle nadšený při losu.“

Vstupenky na EuroBasket se začnou prodávat s největší pravděpodobností v listopadu 2021. Pokud chcete mít aktuální informace a zapojit se do předprodeje, sledujte určitě projekt Česko dribluje, jenž byl představený minulý týden.

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
EBW