Slezané v derniéře Ligy mistrů odměnili fanoušky

To nejlepší si nechali na konec. A ač ani ve svém rozlučkovém zápase Ligy mistrů Opavané nezvítězili, dali svým fanouškům velmi pěkný vánoční dárek, když na domácí půdě dostali až do prodloužení třetí celek řecké ligy. Patrasu však nakonec podlehli 97-100 a jejich mise v elitní pohárové soutěži FIBA tak končí bez vítězství.

Díky aktivitě Mokráně patřil Opavě úvod (16-8), ale hosté pak zosnovali obrat a dlouho vedli o šest až sedm bodů, než domácí trojku po trojce srovnali do půle krok a dočasně získali i pětibodový náskok. Většinu druhého poločasu pak doháněli minimální náskok soupeře a i do 40. minuty vstupovali s mankem 87-91. Pak ale Mokráň dvěma šestkami snížil, soupeř dvě minul a Townes po faulu při trojce proměnil dva trestné hody ze tří a tři vteřiny před koncem čtvrtiny zajistil prodloužení.

V něm Opava zvládla za první čtyři minuty jen dva body, ale v poslední minutě ještě čtyřmi šestkami dvakrát snížila na bod, než si hosté po vlastních trestných minelách doskočili na pojišťují koš na 97-100.

Slezany (bez Puršla, Zbránka, Kvapila) dvojciferně táhli Šiřina (20, trojky 13/5), Townes (19+8 doskoků a 6 asistencí), Mokráň (14+11 doskoků) a Pecháček (14). Tým si víc pomohl z šestek (39/33 - 22/12), ale zaostal v trojkách (10-14) a bodech zpod koše (26-42).

Autor: Redakce NBL