Slezané dřeli, ale jejich naděje vyhasly

ECHO EUROPE CUPU Stará poučka říká, že výšku nejde naučit. A do velké míry platila i na duel Opavy s Permem ve FIBA Europe Cupu. Ač domácí Slezané dali do zápasu všechno, co měli, enormní penzum energie v útoku i obraně, chybějící centimetry pod košem a na doskoku je vedle spousty ztrát obíraly o mnohem vyrovnanější průběh utkání. To nakonec ztratili 63-82 a definitivně tak přišli o postupové šance.

Jediným nadějným momentem byl úvod, kdy Opava po čtyřech a půl minutách vedla 6-0. Pak ale dvakrát za sebou nevyšel ledabylý pokus o přehoz pod koš, hosté se poděkovali dvěma úspěšnými zásahy a do konce prvního dějství otočili na 11-21. Po zbytek půle se Opava ještě držela na rozdílu kolem deseti bodů, ale jen s vypětím všech sil, když za prvních 20 minut vůbec neskóroval obr Markusson, na nějž se nedařilo dostávat míče, a ústřední dirigent Šiřina k pěti bodům navázal pět ztrát bez jediné asistence. Tým už tady měl na kontě 12 ztrát a na body z brejků zaostával 2-14.

Ani druhá půle ráz utkání nezměnila a v posledním dějství hosté vysunuli svůj náskok až nad 20 bodů.

Domácí v zápase srážel vysoký počet ztrát (19 ku 14 hostů), z nichž Perm vytěžil spoustu bodů z brejků (18, Opava jen 3). Nejlepším střelcem Slezanů byl Kouřil (20) a jediným dalším dvojciferou Gniadek s 10 body.

Autor: Redakce NBL