Šestnáctiletí lvi se rozloučili vysokou výhrou

Reprezentační kadeti bez větších potíží zvládli své poslední vystoupení na B-divizním mistrovství Evropy ve Skopje, když v utkání o konečné 15. místo vyřídili Dánsko 87-51.

Čeští mladíci za zápas poprvé vzali za manka 7-8, kdy pevnou obranou, tlakem pod koš a vynucováním faulů i přes minuté šance z vymezeného území odskočili do vedení 13-7 po šesti minutách. Soupeř se pak i díky jedné trojce přitáhl na 12-14, ale také ztrácel jako o závod (desetkrát za první čtvrtinu a šestnáctkrát do poločase) a lvi tak zpod koše a z protiútoků unikli po deseti minutách na 19-12.

Dánové pak ještě jednou díky získaným míčům přirazili na těsný rozdíl (17-19), to už ale český tým vyburcovalo ke smršti podkošových zakončení znamenajících trhák 35-20 po 18 minutách. V poločase lvi dvakrát méně ztráceli a vedli na body z brejků (11-4) i zpod koše (26-12), ale také nechali Dánům 17 druhých šancí.

Ve třetí čtvrtině už však zápas kontrolovali, když za vedení 35-26 zpod koše i delších dvojek i bez pomoci dalšího nánosu dánských ztrát utekli už za pět minut na 51-29 a efektivně tak ukončili zápasovou zápletku.

Na 26bodové výhře se nejvíc podíleli Brezík (15 bodů+6 asistencí), Žalud (14), Buben (11+8 doskoků) a Nosek (11). Lvi byli o 22 procent lepší v úspěšnosti z pole, zpod koše dominovali 58-24, z brejků 25-10, dvakrát méně ztráceli (13-25) a při deficitu na útočném doskoku 15-23 ovládli produkci z druhých šancí 19-8.

Tomáš Bartošek (asistent kouče): „Jsme všichni velmi rádi, že jsme zakončili turnaj vítězstvím i dobrým výkonem. Klíčová byla naše obrana, kdy jsme nedovolili soupeři mnoho jednoduchých košů, a my po úspěšném obranném doskoku šli do rychlého protiútoku a lehce skórovali. Děkujeme všem za podporu a hráčům za reprezentaci České republiky.”

Kryštof Davídek (křídlo): „Do zápasu jsme šli s tím že chceme urvat 15. místo a zakončit turnaj vítězstvím. První poločas byl trochu pomalejší, než jsme chtěli, protože soupeř měl dobrý útočný doskok. Do druhého poločasu jsme naskočili s větší energií a povedl se nám udělat větší bodový náskok, který jsme už do konce dokázali udržet.”

Autor: CZ BASKETBALL