Rozhodně pecka, hlásí i přes porážku Levínská

Lídr českého týmu Alžběta Levínská měla po čtvrtfinálovém vyřazení z prestižního mezinárodního turnaje basketbalistek v Praze Women´s Series 3x3 poměrně jasno o důvodech jednoznačné prohry 12-20 s favorizovanými čínskými soupeřkami.

Především přiznala, že pro její tým bylo velmi těžké se vyrovnat protivnicím fyzicky, což nejvíc platilo o 195 čísel měřící pivotce Zhang.

„Rozhodně měly hlavně pod košem velkou výškovou a váhovou převahu. S jejich pivotkou bylo hrozně těžké se tam prát. Ze začátku jsme ji, myslím, docela zvládaly, ale pak už nám nestačily síly a přemohly nás,” litovala 21letá forwardka.

Ta si navíc posteskla ještě nad jedním problémem, s nímž tým, od začátku obtěžkávaný  řadou faulů, podle ní bojoval.

„Trochu bylo vidět, že rozhodčí Číňanky poněkud chrání. Přece jen byly na olympiádě, třetí na světovém šampionátu a za mě bylo znát, že jim trochu připískávali. S tím se ale musíme naučit vyrovnat,” prohlásila 178 vysoká reprezentantka.

Ta také dobře ví, co si se svými kolegyněmi Šotolovou, Rylichovou a Roseckou z dvoudenního klání odnese. „Rozhodně to byla velká zkušenost a víme, na čem pracovat do budoucna. Teď nás čeká Nations league U23 a určitě se nám tyhle zkušenosti budou hodit. Určitě se ale musíme zlepšit, abychom s takovými týmy mohly hrát,” zdůraznila Levínská, která hodně ocenila i atmosféru a lokaci turnaje, který se odehrával v centru Prahy před majestátní budovou Rudolfina.

„Byla to pecka, bylo tady hrozně lidí a my to pocítily hlavně včera, kdy nám hodně fandili. Za mě tedy skvělý turnaj,” dává palec nahoru opora lvic.

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Detail článku - Kooperativa