Reprezentaci čeká červnový kemp i našlapaný turnaj ve Španělsku

Ani léto, kdy národní tým basketbalistů nečeká žádná oficiální akce, neproběhne bez reprezentačního srazu. 

Už v sobotu se tak na dvoutýdenní kemp sjede do Poděbrad 17 mladých hráčů i kompletní realizační tým, aby pak dvanáctka lvů odletěla do španělské Melilly, kde je čeká nabitý turnaj kategorie do 23 let za účasti domácího celku, Němců a výběru amerických univerzit.

Nováčky v reprezentaci se v sobotu stanou brněnský rozehrávač Petr Křivánek, nymburský guard František Rylich, jindřichohradecký křídelník Martin Kheil, Dalibor Vlk z USK Praha, Matyáš Vrábel a největší novinkou bude přítomnost 22letého 212 centimetrů vysokého centra Adama Kejvala, působícího ve švýcarském Vevey Basket.

„Při skládání výběru jsme se řídili dvěma kritérii. Zaprvé chceme pomoct v dalším rozvoji těmto hráčům do 23 let a dva týdny s nimi pracovat, protože hodláme myslet na budoucnost. Naším cílem je uspět příští rok na mistrovství Evropy, ale i potom chceme s mladými hráči pracovat, aby jejich úroveň rostla. Na soustředění v Poděbradech budeme mít i pár hráčů starších, kteří s námi nepoletí na turnaj do Španělska, ale budou s námi proto, že nám pomohou v budoucnu, a to je důležité,” uvedl španělský kouč lvů Diego Ocampo.

Asi nejzajímavějším jménem nominace je pivot Kejval, syn bývalého reprezentanta ve veslování a současného předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. V mládeži si prošel řadou pražských klubů a v minulé sezoně ve švýcarské lize zapisoval průměry 5 bodů a 4 doskoků za 15 minut. Do budoucna by i díky své výšce mohl být cenným přírůstkem do národní podkošové sestavy.

„Naší snahou je vyzkoušet Adama i další, protože je chceme sledovat den za dnem a naživo, abychom je blíž poznali. Jistěže za dva týdny se můžete zlepšit jen trochu, ale hráče tak můžete mnohem líp poznat. A o to mi jde,” zdůraznil Ocampo.

V zajímavé lokaci se odehraje od 23. do 25. června turnaj v Melille, neboť jde o město ležící na pobřeží severní Afriky. K účasti na této prestižní akci hodně napomohly dobré vztahy kouče lvů se Španělskou federací.

„Španělský tým bude mít vysokou kvalitu a to samé platí i o americkém univerzitním výběru, který bude hodně fyzicky vyspělý. Budeme si moct vyzkoušet, jak na tom v této věkové kategorii jsme. Hlavní cíl nebude vítězit, ale být co nejvíc konkurenceschopní a vědět, co děláme dobře a co ještě musíme do budoucna zlepšit,” vysvětlil Ocampo, který hodně ocenil, že jeho asistent Jan Šotnar dotáhl ústeckou SLUNETU až do finále Kooperativa NBL.

„To je pro nás hodně zajímavé. Jan odvedl skvělou práci a má přehled o celé lize, což mi pomáhá při analýze hráčů,” chválí kolegu kormidelník druholigové španělské Tizony Burgos.    


NOMINACE NÁRODNÍHO TÝMU NA KEMP V PODĚBRADECH

Rozehrávači
Ondřej Švec, Marek Vyroubal (oba USK Praha), Vojtěch Sýkora (Písek), Petr Křivánek (Brno)

Křídla
Patrick, Samoura (USK Praha), Richard Bálint (Alicante, Španělsko), Ondřej Hanzlík (Betis Sevilla, Španělsko), Jakub Slavík (Opava), František Rylich (Nymburk), Martin Kheil (GBA Jindřichův Hradec)

Podkošoví
David Böhm (Tizona Burgos, Španělsko), Jan Zídek (University of Tennessee, USA), Martin Svoboda (Písek), Luboš Kovář (Nymburk), Dalibor Vlk (USK Praha), Matyáš Vrábel (naposledy Pardubice), Adam Kejval (Vevey Riviera, Švýcarsko)

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Radiožurnál Sport