Průlet stoletím se Sokolem. Ondřejem.

Celou sezónu 2023/24 si český a slovenský basketbal společně připomínaly sto let své existence, která chvíli vedla společně a od roku 1993 ji obě země píšou samostatně. Právě v uplynulých měsících se ale obě národní cesty několikrát spojily, aby mohly obě země slavit společně.

Oslavy sta let existence česko-slovenského basketbalu začaly vloni v září symbolicky na hraničních přechodů Kohútka, kde byl postaven basketbalový kurt 3x3 přímo na hranicích. Celý rok CZ BASKETBALL a SBA propisovaly stoleté výročí do svých aktivit.

Společně se pak oslavy potkaly na začátku kalendářního roku, kdy muži i ženy odehráli FINAL 8 Československého poháru. V tomto projektu se bude pokračovat i v sezóně 2024/25. Na české straně mezi nejtrvalejší odkazy na jubilejní sezonu patří interaktivní osa 100 let, pohár Jiřího Zídka st. pro vítěze Kooperativa NBL nebo bankovka vydaná ve spolupráci se Státní tiskárnou cenin.

Zatím naposledy se český a slovenský basketbal sešly u symbolického vrcholu oslav ve čtvrtek 27. června. Nejprve probíhaly soutěže, exhibice nebo utkání v basketbalu 3x3 v náměstí Republiky v Praze. Ty bohužel předčasně ukončila bouřka a přívalový déšť.

Večer se pak významní hosté CZ BASKETBALL a SBA sešli v Obecním domě na galavečeru. Hlavním moderátorem byl Ondřej Sokol, který se několikrát vyjádřil, že basketbal je jeho srdcovým sportem. Spojení CZ BASKETBALL a jednoho z nejlepších moderátorů současnosti si sedlo hned při své premiéře.

Ondřej Sokol provedl hosty společně s gratulanty přímo na pódiu celým basketbalovým stoletím. Večer byl koncipován jako basketbalové utkání, kdy každá čtvrtina reprezentovala 25 let historie. Po boku Sokola se vystřídali Tomáš Satoranský, Rado Rančík, Karolína Kurková a mnoho dalších.

Bez nadsázky lze říct, že to rozhodně nebyl tradiční galavečer. Produkce večera několikrát roztleskala a roztančila celou Smetanovu síň Obecního domu. Nechyběly tradiční prvky zábavy známé z basketbalových arén jako kiss cam nebo střílení triček do obecenstva. Vše zabaleno do osobitého humoru Ondřeje Sokola.

Víc už ale prozrazovat nechceme, protože záznam galavečera můžete vidět dnes od 18 hodin na programu ČT sport. Užijte si to. Tohle století patří nám všem.

 

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Hyundai Tucson