PŘEDEM NEVÍŠ aneb mistr se zrodí z Kinder vajíčka

Za dveřmi je play-off, jaké tu roky nebylo. A tomu odpovídají i očekávání lecjakého klubu, protože dopředu není vůbec jasné, kdo se stane letošním mistrem ligy basketbalistů. Na titul si dělá zálusk hned několik celků a s tím jde ruku v ruce i dnes startující marketingová kampaň Kooperativa NBL s hlavním sloganem „PŘEDEM NEVÍŠ”.

„Letošní sezona je v lecčem výjimečná, dlouhodobá část byla ohromně vyrovnaná a takové se dá očekávat i play-off. I proto jsme nachystali dosud největší promo kampaň za celou historii NBL. Nejrozsáhlejší bude online propagace včetně sociálních sítí a stejně tak i outdoorová kampaň, která bude vidět hlavně při vyvrcholení ligy v květnu,” shrnul marketingový ředitel CZ BASKETBALL Martin Peterka.

„I díky nepředvídatelnosti letošní ligy je pro nás symbolem nadcházejícího play-off Kinder vajíčko, protože dopředu nevíme, kdo z něj vypadne jako mistr. Takže „Předem nevíš” platí i tady, což je rozdíl oproti minulým sezonám, kdy jsme tak na 90 procent věděli nebo tušili, kdo ligu vyhraje. Letos ale opravdu předem nevíme, proto jdeme s tímhle sloganem,” doplnil Peterka.

V rámci kampaně byly pořízeny ve všech klubech s potenciálem na play-off speciální fotografie i videa, která budou k vidění v průběhu vyřazovacích bojů na webu ligy i sociálních sítích. „Tady musím poděkovat klubům, že s těmito aktivitami vyšly maximálně vstříc a spolupracovaly na této kampani. V jejím rámci vzniknou i speciální grafiky ke každé sérii i ke každému zápasu,a to před i po utkání,” uvedl marketingový ředitel.


Fakt, že vyrovnanost letošní NBL rezonuje napříč ligou i mezi týmy, potvrdil i předseda Asociace ligových klubů. „Kluby se do poslední chvíle posilovaly a v play-off očekávám maximální počet zápasů,” podotkl Tomáš Kotrč, na nějž i parametry chystané marketingové kampaně udělaly velmi dobrý dojem. „Tím, jak je vše otevřené, to do dění víc vtáhne i fanoušky.”

Za letošní vyrovnanost a napětí v lize je šéf klubové asociace velice rád. „A to není nic proti Nymburku, který to všechno samozřejmě sleduje, posiluje a maká, aby ukázal svou sílu. Je ale dobré vidět, že i ostatní kluby neusnuly a zapracovaly na zvýšení své výkonnosti. Dříve se stávalo, že Nymburk prohrál jen párkrát za sezonu, ale letos ho aspoň jednou porazila většina týmů, takže ta vyovnanost tu je a to je hrozně fajn. Pro mě je třeba jedním z překvapení, že Ostrava po hodně dlouhé době skončila v první šestce a i blížící se čtvrtfinálová série mezi Nymburkem a USK má na to, aby byla vyrovnaná,” soudí Kotrč.

Těší ho i nárůst návštěvnosti ligy, kdy hned ve 48 z 212 utkání dlouhodobé části, což je čtvrtina všech, přišlo do ochozů hal nejméně 1000 fanoušků.

„My tohle čekáme každý rok a děláme pro to řadu marketingových kroků na klubové i federační úrovni. Naplnilo se to letos a to i v jiných sportech a je dobře, že to fanoušky přitahuje a cestu si do hal nacházejí. Třeba Brno v prosinci hostilo All-Star Game, aby dostalo do své haly víc fanoušků i na běžné zápasy. Do té doby takové návštěvy nemělo a potom je i díky výborným výsledkům zvýšilo, 1400 diváků na jedno z jeho posledních utkání, to už je hezké číslo,” říká Tomáš Kotrč.

Za peloton hráčů se k nové kampani NBL vyjádřil zástupce nastupující české generace David Böhm z pražského USK. „Celé to vypadá velmi profesionálně připravené a líbí se mi ty slogany k sériím. A když vidím jako modela Patricka Samouru, tak ten to měl vždycky v sobě,” směje se dvoumetrový forward, jehož tým míří do čtvrtfinále proti Nymburku po sérii už 17 ligových výher, což je rekord letošní NBL.

„Dodá nám to sebevědomí, že jako mladý tým můžeme hrát na takové úrovni. V celé sérii bude ale tlak hlavně na Nymburku a na nás bude jim to co nejvíc znepříjemnit a dát do toho co nejvíc energie. Máme šanci vyhrát i nějaké zápasy a doufejme i celou sérii. Věřím, že můžeme být v semifinále,” nebojí se vyšších cílů David Böhm.

Autor: Redakce NBL
Reklama
Hyundai Tucson