Postup po jednom z nejhorších výkonů

Drtivou poslední čtvrtinou, ovládnutou i díky šňůře 15-0 jasně 25-10, získala ústecká SLUNETA v pátém utkání Alpe Adria Cupu své čtvrté vítězství (81-60) a v domácím souboji s chorvatským Škrljevem si tak zajistila i postup do play-off.

Její třetí duel v pěti dnech, navíc těsně po dvouzápasovém turné po Chorvatsku a Slovinsku, se zejména do půle vyznačoval velkou nervozitou a tvrdostí, technické i další chyby přibývaly ve velkém a to ovlivnilo zejména tým hostů. Jejich nejlepší hráč Barnjak měl už v první čtvrtině čtyři osobní chyby včetně jedné technické a ústřední rozehrávač Škrljeva Jelenkovič musel po dvou technických v závěru poločasu předčasně pod sprchy.

Pecka se Svejcarem získali Pandám rychlé vedení o šest, jež pak tým i přes množství ztrát dovezl až do poločasové přestávky. Ve třetí části, po níž domácí nabrali už 18 ztrát, se hosté i přes rostoucí únavu a omezení v rotaci nadále drželi nablízku, ale třemi trojkami tažený nástup do posledního dějství už domácím daroval jednoznačnou výhru.

„Zápas se mi hodnotí velice těžko. Myslím, že jsme předvedli jeden z nejhorších letošních výkonů. Připomnělo mi to první utkání s Hradcem Králové, chvílemi to vypadalo, že ani neumíme hrát basketbal. Ve srovnání se duely s USK Praha či Pardubicemi, nebo i poté, co jsme předvedli ve dvojzápase na Balkáně, to byl propadák, naštěstí nás to nestálo výsledek,“ byl hrubě nespokojen kouč vítězů Jan Šotnar.

Jeho tým (bez Jonese) táhli Fait (18), Pecka (14) a Svejcar (12). Pandy nahradily svou vysokou ztrátovost (21-12) a manko zpod koše (18-30) především vyhraným doskokem (41-30) a lepšími trojkami (12-4).

Autor: Redakce NBL