Pátá porážka Opavy v Lize mistrů

Šampion NBL se poprvé v Lize mistrů dostal pod 23 ztrát (19), soupeř jich naopak 23 nasbíral, ale i tak Opava doma vysázela litevskému Rytasu Vilnius jen 75 bodů a padla i popáté v řadě (75-95).

Hosté byli od prvních minut vpředu, po šesti minutách vedli díky podkošovým operacím 7-16  a na této distanci se rozdíl pohyboval až do konce poločasu, byť v jeho závěru Slezané na chvíli snížili z tlaku do koše a za podpory svých fanoušků až na 37-39. Rytas ale rovněž z vymezeného území kontroval odskokem na poločasových 37-48.

Ještě v úvodu třetí čtvrtiny se domácí po dvou trojkách přisáli na 45-48, ale pak jejich bodové zřídlo vyschlo a hosté se trojku za trojkou začali vzdalovat až na dvojciferný rozdíl, který od konce třetí čtvrtiny navíc ještě navyšovali.

Opavu (bez Kouřila, Zbránka, Kvapila) v kulise 2120 fanoušků obou táborů dvojciferně sytili jen Townes (20) se Šiřinou (12). Jejich tým zaostal z trojek (7-11), šestek (10-18) i na doskocích (37-61, útočné 18-31, body z nich 16-34).

Autor: Redakce NBL