Pár minut zničilo Brnu celý zápas

Jen čtyřapůlminutový výpadek z přelomu poločasů rozhodl o všem. Brněnský lídr NBL se s druhým celkem polské ligy statečně držel celou první půli, místy dokonce těsně vedl, ale nezvládl poslední tři minuty druhé čtvrtiny a prvních 90 sekund třetí. Z vedení 42-41 se tu s polskými Sopoty propadl na 42-58 a dál už pro něj cesta k návratu zůstala zavřená.

Po porážce 77-93 v Ostrowu Wielkopolskim se tak jeho bilance v Severoevropské lize zhoršila na 1-5.

Brňané měli jen dva dvojciferné střelce, a to Chatmana (23) s Půlpánem (10). Zaostali na doskoku (32-46), výrazně především na tom útočném (9-22, body z druhých šancí 5-19), dále i na šestkové linii (12-19), na trojkovém oblouku (9-12) a v produkci laviček (27-44). Celkem měli o 13 střel z pole méně než soupeř.

Další zápas Severoevropské ligy čeká Brno už ve středu od 16:30 opět na polské půdě, tentokrát proti BC Wolves z litevského Vilniusu. Ke zhlédnutí bude na TVCOM.cz.

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Celý zápas jsme měli problémy na obranném doskoku. Nechali jsme si dát spoustu bodů z druhých šanci, a to nás stálo zápas. Nicméně je to pro nás skvělá příprava na těžké zápasy, co nás čekají ve skupině A1 a následně v play-off NBL.”

Autor: Redakce NBL