Pandy z Levic vezou hratelné skore

Snad SLUNETA nebude posledních pěti minut prvního čtvrtfinále Alpe Adria Cupu litovat. Zejména kvůli této sekvenci ztratila stěžejní čtvrtou čtvrtinu o jedenáct bodů. Z velice nadějného stavu 67-66 na palubovce suverénního lídra slovenské ligy v Levicích se během dvou minut propadla na 76-66, když šesti body v řadě zaúřadoval domácí Freeman. Ústečtí Svejcar s Alstonem pak ale přece ještě zabrali a alespoň snížili na konečných 83-76, což dává odvetě na severu Čech hratelnější nádech.

Pandy (bez zraněného forwarda Faita) zvládly na výbornou především prvních 35 minut. První čtvrtinou je úspěšně provedli Pecka s Autreym a v úvodu druhé jejich tým vedl až o sedm bodů. Ofenzivně slabších posledních sedm minut první půle ale přineslo vyrovnaný poločas (42-43). SLUNETA v něm ale i tak měla výtečnou palbu z pole (27/17) a byla tu skoro o dvacet procent před domácími, navíc si hýčkala i mírně lepší doskok.

V prvních minutách třetího dějství Pecka nastartoval dokonce 11bodový trhák hostů, jenže pak útok přestal být efektivní, přidaly se ztráty a domácí se trojkami vrátili na bod. A poté už se začalo prsa na prsa sprintovat do cílové rovinky.

Ústeckým lídrem byl autor 25 bodů Pecka, následován Autreym (13) a Svejcarem (10). Jejich tým vyhrál doskok (30-37), ale v dalších disciplínách už ztrácel. Levice daly i přes horší úspěšnost víc trojek (29/9 - 19/7), také bodů zpod koše (36-30) a vedle lepší péče o míč (ztráty 10-16) je především nakopla výraznější produkce lavičky (53-14).

Autor: Redakce NBL