Pandy na FINAL 4 těsně nedosáhly

Tým Ústí v pro sebe rozhodující bitvě o postup do FINAL 4 Alpe Adria Cupu dal na jeho půdě velký boj sdíleně šestému celku polské ligy, v koncovce však v Dabrowe Gornicze padl 102-98 a po základní skupině tak v poháru končí s bilancí 4-4, když na lepší vzájemné zápasy pronikl s Gorniczou jako druhý tým na závěrečný turnaj rakouský Kapfenberg.

Po vyrovnané úvodní čtvrtině se SLUNETA zkusila na začátku druhé odloupnout z trojkového oblouku, ale domácí, kteří už měli před zápasem postup zajištěn, to vykryli a těsně vyhráli poločas (49-46). Ve své nejlepší, třetí čtvrtině Pandy z trojek a útočných doskoků unikly až na devět bodů, ale domácí se i díky ztrátám hostů opět dokázali vrátit. Ústí pak ještě vedlo o pět, ale do poslední minuty už se šlo prsa na prsa (94-93).

Pak ale zaúřadoval domácí rozehrávač Persons, který pěti body rozhodl. Ústí ještě trojkou Haiblíka a šestkami Nicholse 17 sekund snížilo na 100-98, ale Persons si vzápětí došel pro už pojišťující dva trestné hody.

Za SLUNETU (bez Váni) se dvojciferně prosadili Pecka (20), Autrey (18), Nichols (16+7 asistencí) a Haiblík (15), křídelní posila Martin v obnovené ústecké premiéře stihla 3 body za 12 minut. Jen osm minut odehrál z neznámých důvodů první pivot Delvon Johnson. Hosté zaostali zpod koše (42-30), naopak víc dali trojek (12-14).

Autor: Redakce NBL