Oslavy 100 let: Soutěže i významní hosté

Oslavy 100 let česko-slovenského basketbalu vrcholí tento týden. Konkrétně ve čtvrtek 27. června se na náměstí Republiky v Praze bude celý den hrát basketbal. A to nejen v rámci finálového klání pilotního ročníku 3x3 Profi Tour, ale především budou celý den probíhat soutěže pro příchozí a k vidění budou zajímaví hosté i artefakty. Prostě celý den věnovaný basketbalu.

Pokud máte možnosti, určitě ve čtvrtek alespoň na chvíli zastavte na pražském náměstí Republiky. Basketbal zde nebudete moct minout. Budou připraveny dva kurty. Na jednom z nich bude už od středy probíhat finálový turnaj 3x3 Profi Tour, tedy premiérového ročníku 3x3 ligy pro hráčky Chance ŽBL a hráče Kooperativa NBL.

Z fanouškovského hlediska je tedy primární kurt číslo 1. Pokud ale máte zájem sami se zapojit do oslav aktivně, tedy basketbalem, pak nesmíte minout kurt číslo 2. Každých 30 minut bude probíhat soutěž o dárky s tématikou 100 let basketbalu nebo o dárky od partnerů. Skupina ČEZ například věnovala rodinné vstupy do Aquapalace Praha.

Skupina ČEZ si jako hlavní partner oslav 100 let přichystala celou plejádu zajímavostí. Celý den budete moct využít její Chill zónu nebo přispět na dobrou věc svým pohybem na oranžovém kole. Aktivní jsou i další partneři českého basketbalu. Navíc je nachystaný dopolední program pro školy a odpolední turnaj dětských domovů. Zájemci si budou moct ve fanshopu CZ BASKETBALL koupit i pamětní bankovku ke 100 letům.

Oslavy podpoří svou přítomností nejen legendy českého, slovenského a československého basketbalu, ale také významní zahraniční hosté. Přímo na náměstí Republiky ve 14 hodin obdrží titul Fatherland Order of Excellence by Czech Basketball Federation for outstanding performance významní američtí basketbalisté s českými kořeny. Osobně nebo v zastoupení rodin se přímo v centru Prahy objeví jména CJ Kupec, Joe Lapchick, Frank Kudelka.

Své zástupce bude mít na oslavách také FIBA. Účast přislíbili generální sekretář FIBA Andreas Zagklis, prezident FIBA Europe Jorge Garbajosa a ředitel FIBA pro Evropu Kamil Novák. Po veřejné akci na náměstí Republiky bude následovat galavečer, jehož záznam bude možné vidět na ČT sport hned v pátek 28. června od 18 hodin.

Vstup na náměstí Republiky je po celou dobu zdarma a kompletní informace najdete na webu zde.

 

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Týden basketbalu na ZŠ