Oslabení Slezané bez šance. Uvedl se Townes

Mistrovské Opavě chyběli v Dijonu Šiřina, Zbránek a Kvapil, jen na lavičce zůstal Slavík, a takto oslabený celek vydržel na úrovni hratelného desetibodového deficitu jen prvních patnáct minut. Na palubovce ofenzivně nejplodnějšího týmu Ligy mistrů i ve svém čtvrtém vystoupení v soutěži vysoko padl (99-64).

Slezané nezachytili už začátek, když po prvních třech ztrátách a řadě minel za pět minut po trojkách i podkošových zakončeních Dijonu prohrávali 16-4. Pak se dočasně chytili z vymezeného území i trojkou Gniadka a prvních pět minut druhého dějství aktivita nového rozehrávače Townese držela tým na distanci deseti bodů. Pak už ale hosty zaplavily ztráty, přestali skórovat a poločas 49-24 vyznačil další průběh.

Opava, která se ani na čtvrtý pokus nedostala pod 23 ztrát (25, z toho rozehrávači Kouřil s Townesem 14, domácí 13), měla jen dva dvojciferné střelce v Pecháčkovi (16+9 doskoků) a  Townesovi (11 za 32 minut). Jejich tým zaostal v procentu z pole (51-35), bodech zpod koše (42-26) i trojkách (10-8).

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Měli jsme strach ze vstupu do utkání. Nemyslím si ale, že jsme začali až tak špatně. V kritickém úseku druhé čtvrtiny jsme pak nebyli schopni vytvořit si střeleckou pozici, nebo jsme z nich uhýbali. Z naší strany to byla jedna velká bezmoc. Ani pak to kluci nezabalili, těší nás útočný doskok (17), dobře zahrál Adam Pecháček. Byl to jeho nejlepší zápas v našem dresu, vedle bodů se začal konečně pod košem rvát. Je velká škoda, že s námi Townes nehrál aspoň jedno utkání v NBL. Umí dát do hry spoustu energie a dobře tým řídí. Věříme, že jeho hra bude zápas od zápasu lepší a lepší.”

Autor: Redakce NBL
Reklama
Chance 3x3 Tour 24