Opava dnes proti Permu běží o naději

EUROPE CUP Druhou polovinu základní skupiny Europe Cupu dnes rozehrají na domácí půdě basketbalisté Opavy, kteří od 18 hodin před kamerami YouTube kanálu FIBA narazí na hlavního favorita skupiny, ruský Perm. Ten však zaváhal ve druhém kole na palubovce Benfiky Lisabon a má tak bilanci jen 2-1.

Ještě lépe je na tom Benfica, která po dobytí Opavy a včerejším dvoubodovém vítězství v hale nizozemského Den Bosche má už bilanci 3-1. Den Bosch je na dvou výhrách a dvou porážkách a Slezané padli ve všech třech dosavadních utkáních a jejich šance na dosažení jednoho ze dvou postupových míst tak výrazně klesla.

Dnešní soupeř Perm, klub založený teprve v roce 2012, se v minulé sezoně Europe Cupu probil až do semifinále, kde podlehl pozdějšímu vítězi soutěže, izraelské Naharyi. V prvním souboji Opavu doma složil jasně 106-84, když k tomu využil velkou trojkovou kanonádu.

Zkušený celek, vedený litevským koučem Kazysem Maksvytisem, má výškový průměr rovné dva metry a k jeho hlavním oporám patří běloruský centr Parachovski (průměr 8 bodů), litevský rozehrávač Juškevičius (9), lotyšský power forward Mejeris (12), poský reprezentační křídelník Ponitka (8), ruský křídelník Žmako (12) a americký shooting guard Hill (12). 

”Perm je hodně silný soupeř, ze zápasu u něj víme, jak dobře na tom je. Ale doma budeme pochopitelně chtít urvat výhru. Šance na postup je sice jen teoretická, ale pro nás je to ohromná zkušenost. Každý rok se takováhle soutěž nehraje a my chceme odehrát každý zápas co nejlépe,” uvedl rozehrávač Radovan Kouřil.

Autor: Redakce NBL
Reklama
Detail článku - Kooperativa