Nymburk utrojkoval Melo. Slaví jen Pandy

POHÁROVÉ ECHO Český šampion byl na úvod Ligy mistrů zasypán na Galatasarayi Istanbul 16 trojkami domácích a padl 101-85. Ve vstupních bitvách Alpe Adria Cupu se pak střídavě dařilo severočeským celkům. Zatímco Děčín doma podlehl o parník Vídni (73-109), Ústí si dojelo pro výhru 81-91 do Prievidzy.

Nymburk (bez rozehrávačů Gibbse a Tůmy i bez forwarda Kříže) měl slinou jen první čtvrtinu, v níž vedl a těsně ji vyhrál. Ve druhém dějství už se do vedení prostříleli domácí hráči Galatasaraye, kteří ve třetí čtvrtině vystoupali do 11bodového vedení a v závěru jej trojkami vylepšili až na 16 bodů.

Turecký celek byl lepší v trojkách (36/16 - 33/12) i trestných hodech (19-9). Jeho klíčovou oporou byl rozehrávač Melo Trimble, který vysázel 33 bodů při trojkové bilanci 10/8. Akoon-Purcell jej doprovodil 23 body. Nymburku, který sytili Harding (21), Hruban (13), Palyza (11), Rivers (10+7 doskoků) a Ross (10+6 asistencí), nestačila ani převaha na útočném doskoku (7-13), z druhých šancí (9-15), v brejcích (11-15) a zpod koše (20-28).

”Galatasaray předvedl úžasný výkon v útoku. Byla tu i hezká atmosféra a bylo super hrát před tolika fanoušky. Začali jsem velmi dobře v obraně i útoku, ale pak Galatasaray udělal nějaké úpravy v systému a začal víc tlačit na naši rozehrávku. To pro nás bylo nepříjemné, protože jsme přivedli nového rozehrávače a další rozehrávač tu s námi dnes nebyl. Nevydrželi jsme tak výkon držet celý zápas. Domácí naopak měli Trimbla, který hrál skvělý zápas a porazil nás skoro sám. Domácí díky němu dostali křídla a společně s fanoušky nás udolali,“ přiznal kouč Nymburku Aleksander Sekulič.

Křídelník Vojtěch Hruban doplnil:

”Byl to pravděpodobně nejtěžší zápas, který budeme ve skupině hrát, takže výsledek není žádná tragédie. Mohlo to být možná o méně bodů. Bylo to docela vyrovnané, ale zlomila to třetí čtvrtka, kdy jsme udělali hodně chyb po sobě a Galatasaray naopak trefil hodně střel za clonou, kdy my tam nedělali dobrá rozhodnutí v obraně. Ztráta tak narostla na deset bodů a už to byla křeč. Pro hodně kluků to byl první zápas v soutěži, přesto to 25 minut z naší strany nebyl vůbec špatný zápas. Dokázali jsme se domácím vyrovnat v agresivitě i na doskoku, ale pak tempo šlo trochu dolů, polevili jsme a jeden hráč nám dal 33 bodů a druhý 23. To se pak těžko láme. Kotel domácích byl super, když šli před nás, tak se přidali i další fanoušci. Celkově to byl moc hezký zápas, bohužel jsme to neudrželi vyrovnané, abychom na ně vytvořili tlak a měli šanci vyhrát. Prohrát o 16 bodů není žádná hrůza, každý zápas je jiný. My dnes neměli super výkon v útoku, bylo to hodně statické a málo jsme hýbali balonem. Na tom musíme zapracovat a v dalších zápasech to bude lepší.“

Oslabeným děčínským Válečníkům (bez Pomikálka a Dodda) první utkání nové sezony Alpe Adria Cupu nevyšlo ani trochu, když při fyzické převaze a zkušenosti vídeňských hostů ztráceli doma už po první čtvrtině (19-27), v poločase se propast ještě zvětšila (28-50) a dál už nebylo co řešit.

Domácí, za něž se dvojciferně prosadili jen Matěj Svoboda (18), Kroutil a Šiška (po 10), výrazně zaostali v těžbě trestných hodů (8/5 - 33/20) i bodů zpod koše (34-56) a o poznání zpět byli i na doskoku (34-43).

”My jsme věděli, že Vídeň je kvalitní tým. Měli jsme jejich dvě videa, navíc Vídeň je teď v situaci, kdy má rozpočet větší než Nymburk, deset hotových hráčů, a to dva z nich dnes ještě nehráli. Uzpůsobili jsme tomu i tréninkový proces, stejně jsme ten zápas ale nezvládli, ta kvalita byla fakt velká. Ale my jsme se chtěli připravit na Hradec Králové, který přijede v sobotu,” uvedl kouč ARMEXU Tomáš Grepl.

O utkání SLUNETY v Prievidze lze říct jen to, že v poločase byla vpředu 45-47 a o svém vítězství tak rozhodla především ve druhé půli.

Autor: Redakce NBL