Mladé Brňany čeká v Lublani i Real Madrid

Druhou sezonu po sobě se dostal brněnský mládežnický výběr, vyztužený o některé posily z dalších klubů, do kvalifikačního turnaje „juniorské Euroligy”, Adidas Next Generation Tournament. Ve slovinské Lublani půjdou do akce ročníky 2004 a 2005, přičemž prestižní turnaj pro mladé Brňany začne v pátek ráno a potrvá až do neděle.

Tým byl nasazen do skupiny B spolu s Albou Berlín, italským Bassanem a Realem Madrid. V áčku se utkají domácí týmy Olimpija Lublaň a Next Generation Team Lublaň, dále Gdyně a Žalgiris Kaunas.

Už v pátek v 10:00 čeká na Brno tým Bassana a večer od 20:00 Real Madrid. V sobotu od 14 hodin se pak utká s Albou Berlín. Boje o umístění startují v neděli od 10 hodin ráno.

Český zástupce vyrazil do Lublaně v této sestavě:

Jakub Nečas (forward, 204, Basket Brno)
Šimon Svoboda (forward, 200, Basket Brno)
Matěj Rychtecký (guard, 197, Basket Brno)
Marek Půlpán (guard, 191, Basket Brno)
Petr Oplustil (pivot, 207, Basket Brno)
Joanis Koulisianis (forward, 203, Basket Brno)
František Svoboda (guard, 197, Basket Brno)
Nikita Korotčenko (forward, 205, Basket Brno)
Lukáš Olbort (guard, 189, Tygři Brno)
Adam Lukeš (guard, 195, Tygři Brno)
Jan Polívka (forward, 191, Tygři Brno)
Martin Studnický (pivot, 206, BA Nymburk)
Josef Svoboda (guard, 194, Sršni Písek)

„Adidas Next Generation je pro mě dalším z vrcholů sezony, které nás jako klub čekají. Doufám, že tentokrát se nám podaří o něco lepší výsledek než v minulé sezoně. Věřím, že bez covidových omezení naše hra bude vypadat líp a všichni si budeme o něco víc věřit. Myslím, že jsme na turnaj připraveni a budeme dělat klubu dobré jméno,“ řekl jeden z pilířů týmu Jakub Nečas, který se v minulé sezoně v Istanbulu při brněnské premiéře na této velkoakci stal členem turnajového All-Star.

Kouč Luboš Bartoň doplnil: „Vrchol sezony v podobě euroligového juniorského turnaje Next Generation přichází během play-off naší mládežnické soutěže U19 a U17 a také začátkem play-off NBL. Stejně jako minulou sezonu v Istanbulu nás čekají čtyři těžké zápasy v rozmezí tří dnů, což je samo o sobě velmi náročné, a je důležité rozložit minutáž co nejlépe a zamezit velké únavě, která se i tak bude kumulovat. Už teď víme, že nás první den čekají velmi fyzické týmy, italské Bassano a favorit celé soutěže Real Madrid, které tradičně mají nejvíce talentu a také nejvíce fyzických hráčů. Basket Brno NG má na rozdíl od minulé sezony mnohem více zkušeností a hlavně se letos hrály soutěže, což se nedá nahradit žádným tréninkem. Očekávám těžké zápasy a věřím, že budeme opět vystupovat jako jeden tým a zanecháme na turnaji dobrý dojem. Náš cíl je vyhrát více než jeden zápas a myslím si, že tento cíl je velmi reálný. Jsem osobně velmi zvědav, jak budeme vypadat proti konkurenci, která hraje tvrdší, rychlejší a fyzičtější basket, a jak se to projeví na naší hře, týmové i individuální.“

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Hyundai i30