Lvi jsou komplet, ale jednají i o posile

Už zítra to vypukne. V tradiční lokaci v Mariánských Lázních rozbije svůj úvodní přípravný kemp před očekávaným EuroBasketem v Praze reprezentace mužů. A rovnou to bude v téměř kompletním složení, jen nová posila Barcelony Jan Veselý se připojí až v sobotu a Vít Krejčí se kvůli omezením regulemi NBA musí do čtvrtka připravovat individuálně a až poté se zapojí do týmových tréninků.

Lvi se sejdou po měsíční pauze, jež uplynula od posledních utkání světové kvalifikace. A v prakticky nejsilnějším možném složení, neboť nikdo se nemusel ze zdravotních či jiných důvodů omlouvat. „Za několik posledních let to nejsilnější sestava určitě je,” pokýval hlavou při dnešním setkání s novináři velmi nakrátko ostříhaný kouč Ronen Ginzburg.

Do ostrého startu EuroBasketu zbývá dnes už jen 31 dní (do začátku české skupiny o den víc), ovšem ještě méně to je do prvních dvou bitev druhé fáze světové kvalifikace 24. srpna ve Francii a 27. srpna v Chomutově proti Maďarsku, což bude ten nejlepší test formy před evropským šampionátem. I když slovo „test” se musí dát do velkých uvozovek, neboť důležitost těchto utkání je z hlediska postupových šancí na mistrovství světa enormní.

„Ve Francii nás bude čekat jeden z nejlepších tým světa. Máme šanci na jedno až dvě vítězství, abychom zůstali ve hře o postup. Zároveň to bude těsně před EuroBasketem ta nejlepší možná prověrka naší připravenosti,” uvedl k utkáním ze závěru srpna kormidelník.

„My jdeme do každého utkání s tím, že ho chceme vyhrát. Proti Francii a Maďarsku už budeme v odpovídající formě a půjdeme do toho s jednoznačným cílem uspět,” dodal k odvetě olympijského duelu s Francií křídelník Tomáš Kyzlink.

Ten je už nyní zahrnut spoustou dotazů kamarádů a známých ohledně možnosti získání vstupenek na evropský šampionát. „Já ale sám nevím, kolik žádostí budu moct uspokojit, hlavně doufám, že svým nejbližším lístky dokážu obstarat,” usmál se hbitý střelec.

Ronen Ginzburg během přípravy možná vyzkouší i jedno nové jméno zahraničního hráče s českým pasem, byť nemá jít o borce, který by se v letošním létě zapojil do soutěžních či přípravných utkání. Jeho identitu ale zatím vedení národního týmu ponechává v tajnosti.

„Obecně jen můžu říct, že naší snahou je zapojovat hráče s českými kořeny, kteří mají odpovídající kvality. Jednáme o více jménech a je dost možné, že jeden takový hráč se v přípravném období objeví,” doplnil k tématu generální manažer národního týmu Michal Šob.

Lvy v přípravě čekají dva turnaje. V Pardubicích se 12. a 14. srpna utkají v už nejsilnějším složení s Chorvatskem (asistentem kouče Chorvatů je trenér Pardubic Dino Repeša) a Bulharskem, v Hamburku pak 19. srpna s Německem a o den později buď s Itálií, nebo se Srbskem.

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Detail článku - Kooperativa