Los F4: Krakovič slíbil Nymburku porážku!

Hned tři zásadní změny oproti loňskému roku nabídne letošní závěrečný turnaj Českého poháru basketbalistů. Namísto osmi celků půjde o klání nejlepších čtyř, hrát se nebude na palubovce jednoho z ligových účastníků, ale na neutrální půdě Městské sportovní haly v severočeských Lounech a mění se i generální partner, a tak turnaj, který se uskuteční v sobotu a neděli 12. a 13. března, ponese název Louda Auto FINAL 4.

A to už po dnešním losu zná i své obsazení, tedy téměř. V prvním semifinále (12. března 14:30) se totiž utká BK Opava s lepším z dvojice BK Pardubice - USK Praha. Poslední čtvrtfinálový duel se zatím z důvodu týmových karantén nemohl sehrát a na řadu přijde 1. března. Ve druhém semifinále (12. března 17:30) se pak utkají aktuálně třetí a první celek Kooperativa NBL, Basket Brno a ERA Basketball Nymburk. Poražení semifinalisté se 13. března střetnou o bronz a vítězové obou půlfinále si to rozdají o pohárovou trofej, kterou obhajuje Nymburk.

„Jelikož je naším cílem pohár vyhrát, tak stejně musíme vyhrát oba zápasy FINAL 4. Proto pro nás los nebyl z tohoto pohledu tak podstatný. Brno, Opava i Pardubice, které si myslím, že budou posledním postupujícím, mají nyní podobnou výkonnost. Takže bylo těžké si vybírat. Opava nás sice v sezoně už porazila, ale od té doby jsme se trochu zlepšili a tehdy jsme se soustředili na Ligu mistrů. Teď se plně soustředíme na zisk poháru a ligového titulu, což jsou naše cíle, a musíme pro to udělat všechno. S Brnem se utkáme v lize příští týden, tak uvidíme, jak na tom nyní je, ale favoritem pro semifinále bychom měli být my,” soudí sportovní ředitel nymburského klubu Ladislav Sokolovský.

Své plány, a hodně odvážné, má ovšem i Brno. „Do semifinále jsme dostali obhájce trofeje, což znamená, že mu připravíme první porážku v letošním poháru,” vyhlásil zkušený pivot Jakub Krakovič, jehož tým v této sezoně vykazuje nejlepší výkonnost za dobu v NBL.

Opavané byli po loňsku, kdy jim los přisoudil Nymburk už do čtvrtfinále, zřejmě rádi, že se podobná situace letos neopakovala a čeká je nejspíš přijatelnější protivník. Toho ale zatím neznají, neboť Pardubice s USK se o FINAL 4 poperou až za téměř tři týdny.
 
„K soupeři zatím těžko říct něco bližšího, ale z pohledu aktuální formy by teď byl přijatelnější USK, byť je to mladý a nevyzpytatelný tým. Navíc do začátku března, kdy se utká s Pardubicemi, se toho může ještě hodně stát,” upozorňuje opavský asistent Kryštof Vlček.

Dějištěm Louda Auto FINAL 4 bude Městská sportovní hala v Lounech s kapacitou pět set míst k sezení. Závěr poháru bude hostit poprvé.

 „Sám jsem tam asi ještě nikdy nehrál a nekoukal jsem ani na halu. Hlediště by ale mělo být podobné jako ve většině českých hal a věřím, že bude zaplněné, protože se tam utkají aktuálně asi čtyři nejlepší české týmy a budou k vidění i reprezentanti. Atmosféra tedy určitě bude dobrá a pomůže to k dobrým výkonům. Basketbalová federace z toho určitě udělá hezký event,“ řekl na adresu severočeského stánku Ladislav Sokolovský.

Jakub Krakovič se s Brnem do Loun těší. „Je to město, kde se nehraje nejvyšší soutěž, ale věřím, že si lidi cestu do haly najdou a přijdou se na nás podívat.”

Opavský asistent Vlček pak dodal: „Bude to na neutrální půdě a myslím, že to bude kvalitní turnaj, protože je to místo, kde jsou lidi po basketu hladoví. Je fajn, že se bude propagovat i na tomhle netradičním místě. Nevýhodou pro nás je vzdálenost od Opavy, zase ale věřím, že díky víkendu přijede dost fanoušků.”

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Radiožurnál Sport