Koncovka vzala Brnu výhru

Brňané si jako jedni z nejlepších obranářů Kooperativa NBL na úvod své čtvrté sezony v Severoevropské lize střihli doma velkou přestřelku s oslabeným Interem Bratislava, která jim v posledních desítkách vteřin proklouzla mezi prsty, takže padli 101-103.

První kritický úsek zápasu nastal už v první polovině úvodní čtvrtiny, kdy zejména Gunn posunul hosty dvěma trojkami s podporou dvou ztrát Brna na 12-24. Po dalších dvou trojkách Interu to bylo stále ještě v prvním dějství 18-32 a až poté začala stíhací jízda domácích. Ti z šestek a zpod koše s podporou útočného doskoku a zlepšené obrany dorovnali po 15 minutách na 43-43 a po poločase 52-55 měli stále naději na obrat.

Ve třetí čtvrtině ale trojkově plodný Inter dál udržoval vedení, s čímž se nechtěl smířit především skvěle pálící Bálint, který brněnskému celku stále držel šanci na výhru. Ta se přiblížila v poslední části, kdy Brno z 12bodové díry pod vedením Chargoise začalo snižovat, trojka Dáni už přinesla 90 sekund do konce vyrovnání a Chargois poté dvěma šestkami poslal domácí do vedení. Jenže Cousins kontroval trojkou a Brno už pak nedokázalo skórovat.

Jeho top skórerem byl Bálint (29, trojky 8/5), následován Chargoisem (21+8 doskoků, TH 12/9), Křivánkem (12) a Viktorem Půlpánem (11+14 asistencí). Domácí dominovali zpod koše (54-30) a lepší byli i z šestek (26-19) a brejků (20-8), ale fatálně zaostali z trojek (18/7 - 28/16) a ve ztrátách (14-7).

„Inter hrál velmi dobře. My jsme podali špatný výkon v obraně, zejména v prvním poločase, kdy jsme nechali klíčové hráče soupeře dostat se do hry. Byli jsme všude o krok pozadu. Nechci se vymlouvat, ale byl to náš čtvrtý zápas během deseti dnů, navíc s náročným cestováním, což nebylo jednoduché. Myslím, že jsme to v závěru měli ve svých rukou a mohli jsme zápas rozhodnout. Je to škoda, protože by to byla důležitá výhra v ENBL v boji o postup. Soupeř hrál bez dvou klíčových hráčů a možná jsme to v hlavách trochu podcenili. To jim umožnilo hrát uvolněně. V sobotu nás čeká další důležitý zápas, musíme pokračovat v práci a jednoznačně zlepšit obranu, protože není možné, abychom dvakrát za sebou dostali přes 100 bodů,” podotkl kouč Brna Martin Vaněk.

Autor: Redakce NBL