Kolín a Olomoucko poprvé v AAC

V pořadí už sedmý ročník mezinárodního Alpe Adria Cupu bude mít trojnásobné zastoupení z vod Kooperativa NBL. Vedle již tradičního účastníka BK KVIS Pardubice si soutěž poprvé vyzkoušejí BC GEOSAN Kolín a také BK REDSTONE Olomoucko.

Pardubice ve skupině A narazí na chorvatský Furnir, rakouský Oberwart a polskou Dabrowu Górniczu.

Olomoucko se v béčku utká s chorvatskou Šibenkou, slovinskou Ilirijí a Vídní.

Kolín v céčku čekají slovenské Komárno, chorvatské Škrljevo a Kapfenberg, přičemž rakouský celek je stále ve hře o Europe Cup FIBA.

Ve skupině D pak budou rumunský Temešvár, slovinská Rogaška, chorvatský Zabok a slovenská Spišská Nová Ves.

V soutěži bude chybět obhájce trofeje z Levic, který se posouvá do Ligy mistrů, či do Europe Cupu, přesto organizátoři očekávají dosud nejnabitější sezonu, přičemž zpět jsou tři zbývající účastníci posledního FINAL 4, tedy Pardubice, Vídeň a Spišská Nová Ves.

Vedle Kolína s Olomouckem budou nováčky i rakouský Oberwart, chorvatské celky Zabok a Furnir a na poprvé udělenou divokou kartu i Temešvár, což je historicky první účastník z Rumunska.

Ve vedení soutěže budou nově zástupci všech sedmi zúčastněných zemí. Vedle Česka jsou to dále Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Slovensko, Polsko a Rumunsko.

Novinkou AAC je hlavní hrací den, stanovený na středu. Naopak podle již tradičního formátu se týmy utkají ve skupinách každý s každým doma a venku, přičemž vždy nejlepší dva postoupí do čtvrtfinálových sérií. Soutěž začne zahajovacím ceremoniálem 22. září a vyvrcholí finálovým duelem 16. března příštího roku.

„Zkušenosti českých klubů s Alpe Adria Cupem jsou výborné, rozhodli jsme se to také zkusit. Chceme, aby se náš klub výkonnostně posouval, měření sil s kvalitními evropskými soupeři je cesta, tak toho dosáhnout,“ uvedl šéf BK REDSTONE Olomoucko Michal Pekárek.

„Pokud jde o soupeře, vesměs jde o silné a dostatečně atraktivní týmy. Slovinsko je basketbalovou velmocí, stejně jako v Chorvatsku je tam basketbal nejoblíbenějším sportem. Vídeň má silné ekonomické zázemí a tomu odpovídá kvalita kádru. Čekají nás těžké zápasy,“ dodal Pekárek.

Hanáci hned při první účasti nemají malé ambice. „Boje o postup se rozhodně nevzdáváme. Dostat se do play-off by byl pěkný úspěch a na ten se pokusíme dosáhnout,“ uvedl generální manažer klubu Libor Špunda.

Autor: Redakce NBL
Reklama
Bez Faulů