Každý soupeř je obrovská motivace, hecuje Hynková

Nejtěžší čtvrtfinále ze všech účastníků RENOMIA Final4 Českého poháru musely zvládnout basketbalistky KP Brno, když zdolaly sice oslabený, ale i tak druhý tým tabulky z Hradce Králové. Teď však cítí šanci, že by ve čtvrtek a v pátek v Chomutově mohly rozšířit sbírku klubových medailí.

„Do semifinále jsme sice dostaly tým, proti kterému si myslím, že umíme hrát, ale předcházelo tomu těžké čtvrtfinále s Hradcem. Žádný tým by se ale neměl podceňovat. Půjdeme tedy do toho na sto procent jako do jakéhokoliv jiného zápasu s obrovskou motivací vyhrát,“ hecuje v rozhovoru rozehrávačka Dominica Hynková.

Stále ještě šestnáctiletá basketbalistka prožívá velmi zvláštní první profesionální sezónu, ale i tak se z ní snaží nabrat co nejvíce zkušeností a pokusit se vybojovat první velkou seniorskou medaili. V cestě stojí v semifinálové bitvě domácí Levhartice Chomutov.

„Musíme si vzít co nejvíce z předchozích dvou vzájemných zápasů. Poučit se z chyb dřívějška a hrát naši hru. Výhoda domácího prostředí jde vždycky znát, ale osobně si nemyslím, že je to zásadní,“ tvrdí Hynková, která je odchovankyní KP, kde prošla všemi mládežnickými kategoriemi.

Královopolanky mají v poháru ještě větší motivaci na úspěch, když v základní části RENOMIA ŽBL obsadily „až“ čtvrté místo a s velkou pravděpodobností vyzvou v semifinále USK. 

„Pro nás je každý soupeř obrovská motivace, abychom tým nejen porazily ale i nasbíraly zkušenosti od euroligového týmu jako je USK,“ hledá pozitiva na každé zápasové zkušenosti Hynková.

Mladá rozehrávačka může sbírat zkušenosti také ve vlastním týmu hned několik hráček s dlouholetými reprezentačními zkušenostmi a ostřílené zahraničními angažmá v čele s pivotkou Renátou Březinovou a křídelnicí Kateřinou Zohnovou.

„Je to pro mě čest, že jsem dostala šanci hrát v nejvyšší ženské basketbalové lize. V porovnání s dorosteneckými soutěžemi získávám mnohem více zkušeností a je to pro mě větší zodpovědnost. zároveň Jsem ráda, že mě holky vzaly mezi sebe a z každého tréninku si můžu něco odnést,“ usmívá se Hynková.

Autor:
Reklama
Detail článku - Kooperativa