Jak začít rok? El Clásicem s Čechy na ČT Sport Plus!

Není lepšího startu do nového roku než sledování tak magnetického duelu.

Tomáš Satoranský s Janem Veselým dnes večer povedou Barcelonu do dalšího velkého El Clásica v aréně Realu Madrid a vy u toho budete moct být prostřednictvím přímého přenosu na webu ČT Sport Plus od 20:45. Po skončení hokejového utkání české dvacítky ve čtvrtfinále světového šampionátu pak bude zápas možné sledovat i na stanici ČT Sport.

Hit 14. kola španělské ACB ligy zachytí oba rivaly ve velmi dobré formě. Barcelona se po velešťastném pátečním dobytí palubovky CZ Bělehrad v prodloužení aktuálně dělí o vedení v Eurolize (11-5) a Real sdílí druhou bilanci s 10-6. V ACB je to přesně opačně - vede doma zatím neporažený Madrid s 11-2, Barca se dělí o druhou pozici s 10-3.

Podobně jsou na tom oba sokové i se vzájemnými zápasy této sezony. Real začal lépe, když po obratu z minus 12 bodů triumfoval na konci léta ve španělském Superpoháru (89-83 po prodloužení), katalánský klub oplácel vzápětí v Eurolize, kde zvítězil na domácí půdě 75-73.

Jan Veselý v prvním utkání stihl 8 bodů, Tomáš Satoranský za 18 minut neskóroval. Vše si ale vynahradil v euroligovém střetu, když řídil svůj tým 12 body, 7 doskoky a 5 asistencemi za 26 minut. Veselý k vítězství pomohl 13 body za 22 minut.

Jak si oba reprezentanti v nabitém kádru Barcelony zatím vedou?

Jan Veselý je v ACB čtvrtým střelcem týmu s 9,7 bodu a za 19 minut přihazuje také 3,9 doskoku a 61procentní střelbu z pole, přičemž pětkrát ze 13 utkání se objevil v základu (v Eurolize to bylo ve čtyřech případech ze 16).

Tomáš Satoranský, který u úvodního rozskoku v obou soutěžích nechyběl ještě ani jednou, skládá v lize 6,7 bodu a 3,4 asistence za 20 minut při na guarda skvělé 63procentní střelbě z pole.

Oba lvi podali skvělé výkony v pátečním euroligovém šlágru v Bělehradě, kde Satoranský jako lídr a top skórer hostů vysázel 19 bodů (trojky 6/5) s 10 asistencemi, 3 doskoky a 2 zisky za 33 minut, když byl nejlepší i v plus/minus (+16). Veselý se v aréně, kde kdysi řádil coby ústřední hrdina Partizanu, podílel jako člen základu 10 body a 5 doskoky za 28 minut.

Dnešní bitva bude napěchovaná hvězdnými hráči a záplavou top reprezentantů nespočtu zemí. Mimo jiné se utkají úřadující MVP Euroligy Nikola Mirotič (Barcelona) s úřadujícím MVP ACB a lídrem Realu Džananem Musou.

V dresu Barcy se fanoušci mohou těšit i na kousky hbitého argentinského playmakera Laprovitoly, průbojného amerického gurada Higginse nebo šikovného srbského forwarda Kaliniče.

V týmu Realu bude k nepřehlédnutí 220 vysoký jeřábník Tavares, úderný Argentinec Deck, chorvatský snajpr Hezonja nebo francouzští atleti Yabusele a Poirier.

Kompletní Barcelona, vedená eruptivně emotivním a permanentně nespokojeným koučem Šarunasem Jasikevičiusem, neponechala nic náhodě a do Madridu se vydala už v neděli, aby na dnešní spektakulární duel byla maximálně připravena.

Autor: CZ BASKETBALL