Hvězdný pardubický víkend startuje

Je to tady! Čeští basketbalisté mají za sebou necelé dva týdny tréninků a už jdou do zápasů. Na domácí palubovce v Pardubicích rozehrají už zítra přípravný turnaj tří účastníků EuroBasketu CZ BASKETBALL CUP. Páteční podvečer bude patřit utkání mezi domácím Českem a dobře známým soupeřem z kvalifikace o MS Bulharskem.

Třetím do party je výběr Chorvatska. Všechny tři celky dorazí do Pardubic v nejsilnější možné sestavě, protože EuroBasket je za dveřmi. Na východě Čech tak nebudou chybět hvězdy NBA nebo Euroligy. Těmi se mohou pochlubit všichni tři účastníci. Pro všechny soupeře se bude jednat o první zápasovou prověrku tohoto reprezentačního bloku, a tak aktuální forma zůstává otázkou.

„Nemyslím, že bychom měli úplně záviset na tom, jak se budou hrát první utkání. Některé věci asi ještě budou chybět, ale v tomhle složení kromě Víti Krejčího a Honzy Veselého jsme hráli třetí okno světové kvalifikace, takže myslím, že nebude problém skočit do zápasové formy. A bude prostor i pro trenéra zkoušet jiné věci, o které se můžeme opírat během EuroBasketu,” shrnul svá očekávání před pardubickým turnajem Tomáš Satoranský.

Stejně to vidí i jeho budoucí týmový spoluhráč z Barcelony Jan Veselý: „Bude to první zkouška téhle sestavy po roce od olympiády, jak na tom aktuálně jsme, ale nemyslím si, že to bude udávat nějaký směr toho, jak budeme vypadat na Evropě. Do té je ještě daleko a budou tam těžší zápasy. Samozřejmě v Pardubicích budeme muset vyzkoušet víc hráčů, nebude to ta užší rotace jako na olympiádě.“

Speciální budou zápasy i pro Víta Krejčího. V tuto chvíli jediný Čech v NBA nastoupil naposledy za národní tým na podzim 2019 právě v Pardubicích proti Dánsku a o dva dny později v Litvě. O té doby především vinou zranění zůstával jeho reprezentační dres nevyužitý. „Už to chvíle je. Jsem mega natěšený hrát zase s kluky. Bude mi chvíli trvat, než si zvyknu zpátky na evropský basket, každopádně mám na to ještě pár týdnů se spoustou zápasů,“ bere zítřejší zápas jako možnost odpíchnout se k top formě pro domácí EuroBasket.

 

Program turnaje

Pátek, 17:30 – Česko vs. Bulharsko

Sobota, 17:30 – Bulharsko vs. Chorvatsko

Neděle, 17:30 – Chorvatsko vs. Česko

 

Vstupenky jsou stále v prodeji v síti Ticketportal. Další informace k turnaji najdete zde.

České zápasy vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Studio basketbal