Hanáci se v Kolíně probili na další velký turnaj

I bez svého druhého skórera Adamua, který by se měl v pondělí v Pardubicích postavit v britských barvách české reprezentaci v kvalifikaci EuroBasketu, dosáhli basketbalisté Olomoucka dalšího sezonního milníku.

Jen pět dnů po završení své pražské mise v Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenského poháru si v Kolíně řekli o průnik do dalšího závěrečného turnaje - tentokrát do FINAL 4 Alpe Adria Cupu. A to na jedenáctý celek Kooperativa NBL není vůbec špatný počin.

Vítězstvím 66-83, k němuž dospěli v posledních sedmi minutách z remízového stavu 57-57, si Hanáci definitivně zajistili postupovou bilanci (6-3) za již jistým vítězem skupiny Temešvárem a k poslednímu utkání v Lublani už mohou odjet bez stresu. Medvědi přišli o šanci na postup již dříve.

Hosté měli lepší start, když Vogt s Townsendem s pomocí útočných doskoků dali svému týmu vedení 6-13. Novotný pak osmi body nakopl obrat domácích, ale rozehrávač Feštr trojkou odšpuntoval další nápor Olomoucka. To si ve většině druhé čtvrtiny udržovalo mírný náskok, ale domácí se mu nepodařilo setřást až do začátku posledního dějství. Když však Medvědům dali naději šestibodovou šňůrou na 57-57 Halada s Boškovičem, hosté podřadili a zejména třemi trojkami Feštra s Townsendem odskočili na 59-73, čímž čtyři minuty před koncem nad zápasem zavřeli vodu.

Jejich šiky (vedle Adamua i bez Škrance) vedli Townsend (29+7 doskoků, trojky 7/5), Feštr (17+7 asistencí), Vogt (13+9 doskoků), Bailey (13+7 doskoků) a McBrayer (10+8 doskoků a 6 asistencí). Za domácí (bez Smithe, Burnse, Číže) odporovali Boškovič (14), Halada (13), Goga (12) a Novotný (11+7 doskoků). Hanáci dali víc trojek (20/4 - 20/9), šestek (12-18) i bodů z druhých šancí (13-18).

Autor: Redakce NBL